Yüz estetiği Nasıl Yapılır?

Yüz estetiği Nasıl Yapılır?

Yüz estetiği adı üzerinde yüz hatlarında beğenilmeyen ve ya sorunlu bölgelere yapılan işlemlerin genel adıdır. Yüz estetiği yapılan klinikler sayesinde yüz bölgesi doğal görünüm ötesine geçmiş durumdadır. Doğal görünümlerde uygulanan bu estetik ameliyatlar, kişilerin görünümünde önemli katkılar sağlamaktadır.

Yüz Estetiği Yapılan Durumlar

Yüz estetiği yaptıran kişiler hangi durumlarda bu ameliyata girer ve hangi sonuçlarla günlük hayatına döner. İşte bu sorunun cevabı uzun olsa da önemli kısımlarını sizlere aktaralım.
İnsan yüzünde kaşların önemi oldukça yüksektir. Kusursuz görünüm için kaşların normal gürlükte ve dik olması kişilerin arzulayacağı görünümlerdir. Bazı kişilerde kaşların aşağı kaymasında, seyrek olmasında, sık olmasında bu işlemi yüz estetiğine ihtiyaç duymaktadır.
Burun ise en sık yapılan estetik ameliyatlarıdır. Rinoplasti denilen bu işlemler burun kemiği üzerinde düzeltmelerle yüz ile uyumun sağlanmasına katkı verir. Burun üzerinde aşırılıklar; kemiğin uzun olması, aşağı sarkması gibi nedenlerle bu işleme ihtiyaç duyulabildiği gibi nefes almada zorluk ve diğer burun sağlığında yaşanan sıkıntılarda da bu estetiğe ihtiyaç duymaktadır.
Yüz bölgesinde sık uygulanan diğer estetik işlemleri ise yanak bölgeleri ile alakalıdır. Yanak dolgunluğun az ve ya aşırı olması, sarkması ve ya sık olması gibi durumlarda tercih edilmektedir. Yanak üzerinde ufak estetik işlemler sayesinde istenilen görünüme katkı sağlar.
Alın üzerinde de estetik sık olarak tercih edilmektedir. Bilhassa alın lekeleri diğer lekeler gibi görünümü bozmaktadır. Bu yüzden alın üstü kırışık ve lekeleri ameliyatları oldukça sık yapılmaktadır.
Son olarak da göz altı ve göz üstü görünümlerinde iyileştirmeler de yüz estetiğinin alanına girmektedir. Göz altı ve üstü kırışıklar, çökmeler bu işlemlerin başlıcalarıdır.
Tüm bu işlemler; yüz gençleştirme, yüz germe olarak da bilinen yüz estetiği dalına girmektedir.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın