Yüz Dolgusunu Kimler Yaptırabilir?

Yüz dolgusuna insanlar yüzlerindeki bozuklukları, aksaklıkları ve derilerindeki sivilce ve benleri gidermek için başvururlar. Teknoloji imkanlarının da ziyadesiyle gelişmesinden dolayı yüz hatlarını beğenmeyen insanlar soluğu plastik cerrah doktorlarının yanında alırlar. Yüz dolgusu kendi içinde birçok parçaya ayrılır; bunlar ciltteki çukurları yok etme, burun kaldırma, ince dudağı kalınlaştırma, yanaklara dolgunluk verme, yüzdeki kırışıklıkları giderme gibi daha birçok yüz dolgusu çeşidi vardır. Bu yüz dolgusu sadece insanların yüzdeki gediklerinden hoşlanmadıkları için değil aynı zamanda yaşlı olan cildi gençleştirmek için de yapılır. Dudağından ensedeki kırışıklıklara kadar muhtelif sıkıntılara deva olan bu tedavi faaliyeti 21.yy’da önemi daha da artmış; fiyatları fahiş seviyelere ulaşmıştır.

Yüzdeki Dolgu Uygulamasının Aşamaları ve Yan Etkileri

Yüzüne maske yaptırmak isteyen hasta öncelikle plastik cerrahiye başvurmalı, sıkıntısını anlattıktan sonra para ve diğer konularda anlaştıkları takdirde bir an evvel tedavi aşamasına geçerler. Örneğin elmacık kemiğini belirginleştirmek isteyen hasta doktorun huzuruna gittikten ve bütün rutin aşamaları hallettikten sonra doktor hastanın şikayet ettiği bölgeye iğne yardımıyla hastaya derdinin devasını enjekte eder. Sonucu hemen görülür; ancak tamamen sağlıklı bir biçimde rutin aktivitelerine eski halindeki gibi geri dönemez. Ama tamamen de geri dönemez demedik; doktor onay verdiği takdirde günlük rutin işlerine geri dönebilir. Peki hasta bu tedavi sürecinden sonra neler yapmaması gerekir? İki gün boyunca ağır spor yapmamalı, ameliyat olduğu bölgeye göre sırtüstü yatmalı, çok sıcak banyo yapmamalı, yüze hafif masajlar yapılmalı ve 3 gün boyuncu belli aralıklarla buz tedavisi uygulanmalıdır. Yukarıdaki saydıklarımı hasta layığıyla tetkik etmediği takdirde bazı yan etkilerin oluşması kaçınılmazdır. Bu yan etkiler; morluk, kızarıklık ve şişlik gibi çok da mühim olmayan hafif sıkıntılardır.

 

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın