Vaser Liposuction

Klasik liposuction yerini artık vaser liposuction yöntemine bırakmaktadır. Bu yöntem avantajları nedeni ile artık daha fazla uygulanmaktadır. Günümüzde artık sporla bile geçmeyen yağlardan kurtulmak vaser liposuction yöntemi ile çok kolay olmaktadır. Vaser liposuction yöntemi ile uzun diyetler ve ağır sporlar yapmaya gerek duyulmadan bölgesel incelme yapılmaktadır. Bu nedenden dolayı çalışan ve spor yapmaya vakit bulamayan bireyler tarafından çok fazla tercih edilmektedir.

Gün geçtikçe popüler olan vaser liposuction hakkında birçok merak edilen nokta bulunmaktadır. Vaser liposuction temelde tıpkı klasik diye tabir edilen yöntemle aynı olmaktadır. Fakat vaser liposuction yöntemi ile klasik liposuction yöntemi arasında ne gibi farklılıklar bulunmaktaydı? Vaser liposuction yönteminin uygulanış şekli klasik liposuction yönteminden farklı olmaktadır. Vaser liposuction yönteminde ultrasaund teknolojisinin yanında daha birçok teknoloji kullanılmaktadır. Artılarının çok fazla olması nedeni ile istenmeyen yağlar vaser liposuction ile kolay bir şekilde alınmaktadır.

Vaser Liposuction Nasıl Uygulanır?

Vaser liposuction uygulamasında ultrasaund teknolojisinden yararlanıldığından yukarıda bahsetmiştik. Peki ultrasaund teknolojisi nedir? Bu soruya detaylı bir şekilde yanıt verelim. Ultrasaund teknolojisi ile sadece yağ hücrelere etki eden bir ses dalgası gönderilmektedir. Daha sonrasında özel ses dalgası ile yağlar çok kolay bir şekilde sıvılaştırılmaktadır. Özel kanüller yardımı ile bu sıvılaşan yağlar alınmaktadır. Bu nedenden dolayı da sıvılaşan yağlar daha fazla alınmaktadır. Klasik liposuction yönteminden bu nedenden dolayı daha fazla tercih edilmektedir.

Vaser Liposuction Sonrasında Neler Yapılmalı?

Vaser liposuction bir operasyon olması nedeni ile bireylerin dikkat etmesi gereken birkaç nokta bulunmaktadır. Vaser liposuction yaptıranların operasyon sonrasında giymeleri gereken bir korse bulunmaktadır. Bu korse ise 3 hafta boyunca ara vermeden giyilmelidir. Bireyler vaser liposuction yöntemi ile çok kısa bir sürede iyileşmekte ve incelmektedirler.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın