Vajina Daraltma Öncesi ve Sonrası

Teknolojinin her yararını artık günümüzde tüm alanlarda görebilmekteyiz. Sağlık alanında da cinsel hayatın iyileştirmesi için kadınların hayatında önemli değişimlere imza atılabilmektedir. Bu işlemlerden biri de vajina operasyonları olarak nitelendirilmektedir. Bayanlarda en sık karşılaşılan cinsel sorunlar vajina ile ilgilidir. Geniş vajina ya da estetik yapısı bozuk olan genital bölgeler kadınların en mutsuz nedenleri olmaktadır. Vajinanın yapısını düzeltmek ve daha estetik bir görünüm kazanmasına yardımcı olmak için genelde doğum sonrası süre beklenmektedir. Normal doğum sırasında yaşanan genişlemeler ya da ani kazalar sonrasında vajina alanı gereğinden fazla büyümektedir. Artık bu sorunlara vajina daraltma operasyonu ile dur demek mümkündür.

Estetik Bir Tedavi Yöntemi Olarak Vajina Ameliyatları

Vajinada bulunan yırtıklar, doğum gibi nedenler kadınların genital bölgelerinde sorunlara ve estetik bozulmalara sebep olmaktadır. Bunun yanında fizyolojik olarak yaşanan sorunlarda da vajina bozulmaları meydana gelebilmektedir. Siz de bunun için operasyon ile destek isteyebilir ve daha mutlu bir geleceğe ulaşabilirsiniz. Vajina daraltma işlemleri konusunda uzman bir estetisyen ile görüşmeniz gerekmektedir. Jinekolojik anlamda her zaman için üst sıralarda önem arz eden bu daraltma işlemleri 8 cm. boyutundan büyük olan vajinalar için uygulanmaktadır. Enlemesine oluşan sorunlarda kısa çözümler uygulandığı vakit idrar kaçırma, gaz veya dışkı kaçırma, rahim sarkması ve cinsel ilişki esnasında ses çıkması gibi sorunlar gözlemlenebilir.

Vajina Operasyonları Öncesi Ve Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Lokal anestezi ile uygulanan bir işlem olduğu için genel kan tetkiklerinin ameliyat öncesinde yapılması gerekir. Ameliyat sırasında ise 30 ya da 50 dakika kadar bir süreyi gözden çıkarmanız da gerekmektedir. Doğum izlerinin düzeltilmesi için bu işlem uygulanabilmektedir. Vajina cerrahisi esnasında fazla dokular alınacak ve bunun peşinden de dikişler atılarak vajina girişi düzeltilecektir. İşlem bittikten sonraki 1 ay içinde cinsel ilişkiye girilmemesi gerekmektedir. Bunun yanında vajinal temizliğin her zaman olduğundan daha iyi uygulanması gerekir. Her zaman yumuşak hareketler ile hareket edilmesi ve zorlama olmadan oturulması da tavsiye edilmektedir. Yaraların çabuk iyileşmesi için ise antibiyotik kullanımına özen gösterilmelidir.

NOT : Resimler genel ahlaka uygunsuz olduğu için öncesi ve sonrası resimlerini paylaşamıyoruz.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın