Vajina Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Estetik işlemleri her gün giderek popüleritesini arttırıyor. En çok yapılan estetik işlemleri arasında burun estetiği ve dudak dolgusu ilk sıraları almaktadır. Genital bölge estetiğinin de yaptırılma oranı her geçen gün bu estetik dallarına yaklaşmaktadır.

Dış genital bölge vulva olarak da bilinir. Vulva zamanla yaşa ve hormonal değişimlere bağlı olarak koyulaşabilir. Kadınların pek çoğu gebelik sırasında değişen hormonal etkenlerden dolayı renk koyulaşmalarından şikayet etmektedir. Bu kararmalar gebelik sonrasında da kalıcı olarak kalmaktadır. Özellikle esmer tenlilerde bu durum daha da belirgin olmaktadır. Gebelikten başka doğum kontrol haplarının kullanımı, polikistik over sendromu, hormonal sorunlar, bazı cilt hastalıkları ve genital bölge epilasyonu amacıyla uygulanan bazı yöntemlerde diyabet hastalarında dış genital alanlarında koyulaşmalar oluşabilmektedir.

Lazer ile genital bölge beyazlatma

Lazer ile renk açma işlemi günümüzde çok sık bir şekilde uygulanmaktadır. Genital bölge beyazlatma, renk ağartma ve genital alan renk açma tedavisi olarak da bilinmektedir. Lazerle genital bölge renk açma “labial whitening” veya “vulvar whitening” olarak da bilinmektedir. Bu lazer işlemleri ortalama 15-20 dakika kadar sürer. Ağrılı bir uygulama değildir. Genellikle genel anestezi uygulanmadan işlem yapılır. Operasyonda uygulanan lazer ışığı ile ciltte koyulaşmayı sağlayan pigmentler tahrip edilir. Böylece de genital bölge beyazlaşır.

Vajina beyazlatma işleminde tek seans yeterli kalmaktadır. Yapılan işlemin ardından hasta sosyal hayatına aynı gün dönebilmektedir. İşlem sonrasında genital bölgede 2 gün kadar ödem, kızarıklık ve geçiçi kararma oluşabilir. Bu durumlar normal olduğu gibi geçicidir. Bazı kişilerde az miktarda su toplamaları da görülebiliyor. İşlemden yaklaşık bir hafta sonra cilt soyulup dökülmeye başlayacaktır. Altından daha açık renkli ve güzel görünümlü cilt dokusu kendini belli edecektir. Yenilenen cilt dokusu daha verimli ve parlak şekilde duracaktır.

Uygulanan lazerin etkisi 3 mm’yi geçmediği için herhangi bir sıkıntı yaratmaz. Deneyimli hekimler tarafından bu işlem yapıldığı taktirde hiçbir riski bulunmaz. Lazer ile beyazlatma işlemi genital bölgeye uygulanabildiği gibi farklı bölgelere de uygulanabilmektedir. Hastalar koltuk altı ve anüs kararmaları ile de bu yöntemi tercih edebiliyor. İşlem sonrasında cildin kendini tazelemesi 7 gün kadar sürmektedir. Bu süreç zarfında cinsel ilişkiye girmek doğru değildir. 1 Hafta sonrasında hastanın bir şikayeti bulunmuyorsa ilişkiye girmesinde mahsur bulunmamaktadır.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

1 Yorum

  1. Andisha behzad Reply

    Bu işlemin fiyatı ne kadar?

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın