Labioplasti Sonrası

Tıp dünyasında labioplasti ya da labiaplasti olarak anılan vajina bölgesinde bulunan dudakların küçültme işlemi kadınlar için hayat kurtarıcı bir yöntem olarak bilinmektedir. Genital gölgede bulunan dudak alanı gereğinden fazla büyük olduğunda anormal görüntülere ve cinsel hayata olumsuz etkilere sebep olabilmektedir. Esnek yapısını kaybeden dudaklar için de bu ameliyat uygulanabilmektedir. Buna ek olarak cerrahi müdahale gereken durumlarda da zorlukların aşılması için uzman desteği sunulabilmektedir. Hem kısa hem de kolay bir yöntem olduğu için estetik operasyonların başında labioplasti gelmektedir.

Daha Estetik Genital Bölgeler İçin Labioplasti

Genital bölge, cinsel ilişki sırasında önemli bir nokta olarak bilinir. Doğum esnasında yaşanan sorunlar ya da geçirilen bir kaza sonucunda da estetik olarak genital bölgedeki dudaklarda bozulmalar meydana gelebilir. Büyük ve biçimsiz olan dudakların küçültülmesi ve estetik bir form kazanabilmesi için yapılan uygulamalara labioplasti denmektedir. Yaşam tarzlarını etkilediğini düşünen her bayan için bu uygulama mümkün olmayabilir. Bir uzman görüşü alınması ve operasyon için gerekli kontrollerin uygulanması şarttır.

Kimler Labioplasti Yaptırabilir?

Hastaların bu müdahaleye hazır olabilmeleri için ilk olarak yetişkin grubunda bulunmaları gerekmektedir. Aynı zamanda estetik sorunların çok küçük yaşlarda ortaya çıktığı farklı durumlar da göz önüne alınabildiği için hastanın isteği de düşünülmelidir. Labioplasti sonrası yaşanacak olan sorunların önceden bilinmesi de hastanın iyileşme sürecine etki etmektedir. Bu sebeple her durumun yetişkin ya da genç bayana anlatılması gerekmektedir.

Labioplasti Sonrası Bakım Önemlidir

Labioplasti sonrası bakıma her zamankinden daha çok özen gösterilmelidir. Ameliyat bittikten sonra ise en az 12 saat sonra evlerine hastaların dönmeleri için izin verilmektedir. En fazla hastanede gözlem altında kalınması gereken süre ise 24 saat olarak belirlenmektedir. Müdahale bittikten sonraki haftada hastalara oturmaktan uzak durulması gerektiği öğütlenmektedir. Bunun yanında genital temizlik konusunda da sabun ile yıkanmasının önemli olduğu vurgulanmaktadır. Çabuk iyileşme sürecine katkı sağlamak için bölgenin olduğunca açık tutulması gerekmektedir. Labioplasti ameliyatı sonrasında gelecek olan akıntılardan kurtulma süresi de 48 saat olarak belirlenmiştir. 2 hafta içinde de hastaların eski sağlıklarına kavuşabilmesi mümkündür.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın