Jinekolojik Estetik Cerrahisine Kimler Başvuruyor?

Jinekolojik vajinal estetik cerrahisi son yılların yükselen trendidir. Yaklaşık olarak 8-10 yıldır ABD’de jinekolojik vajinal estetik cerrahisi konusunda çalışmalara başlandı. Şu anda ABD’de en hızlı hasta kaydı yapılan ve hasta sayısı en hızlı artan estetik operasyondur. Jinekolojik estetik operasyonlar özel bir bölgenin estetiği olduğu için aslında başlangıçta çok hor görülmüştür. Yapan doktorlar örselenmiştir ve bu doktorları çok eleştirmişlerdi. Fakat nasıl bir göğüs estetiği, yüz estetiği varsa genital bölgenin de estetik cerrahisi aynı şekilde mümkündür. Artık kadınların hoşnut olmadığı veyahut fonksiyonel olarak kendilerine sıkıntı yaşattıklarını düşündükleri bir bölgenin estetiğinden bahsediyoruz. Örneğin sporcuları düşünelim. Özellikle büyük iç dudakları olan sporcular, bu iç dudaklarda oluşan sürtünme nedeniyle büyük acılar çekebiliyorlar. Çok ödemli, ağrılı, sürtünme nedeniyle travmatize olmuştur. Bu problemler küçük estetik müdahaleler ile düzeltilebilir.

vajinal estetik fotoğrafı

İkinci grup hastalar ise kendi görünümlerinden hoşnut olmayan hastalardır. Özellikle iç dudakların asimetrik veya büyük olması, dış dudakların yaşla gelen yağ kaybı veya kırışıklığı, yine doğumlar ile ortaya çıkan idrar torbası sarkması ve yırtıklar neticesinde cinsel ilişkide herhangi bir hissi kalmamıştır. Bu yırtıklar ve genişlemeler nedeniyle hastalar problem yaşarlar. Bu tür hastalar genelde doktorlara bundan kurtulmak istiyorum şeklinde gelirler. Kurtulmak istenilen ve beklenen ne ise hekim ile yüz yüze tartışılıp alınabilecek çeşitli önlemler ne ise doktor tarafından bir takım önerilerde bulunulur. Vajinal estetik cerrahlarının diğer estetik cerrahlarından bir farkı vardır. Yüz estetiği olsun, göğüs estetiği veya karın estetiği olsun fotoğraflar çekiliyor. Genital bölgede de fotoğraflar çekilir. Fotoğraflar çekildiği zaman hastalar rahatsızlık hissedebiliyor. O nedenle hastanın özerkliğine hekimler tarafından çok dikkat edilir. Resimlerin çekilmesi ise hekim ile hasta arasında tedavi süreci içerisinde gereklidir. Hastalar önce bu resimler ile bilgilendiriliyor ve bazen hastaların görmedikleri şeyleri de hekimler görüp bilgilendirebiliyor. Bazen de düzeltilmesi gereken şeyin gereksiz olduğu hekim tarafından anlatılıyor. Burada bir ikilem var aslında. Bazen eş zoruyla veya partner zoruyla da bunu yaptıranlar var. Çok küçük bir azınlıktır. Fakat burada hastanın ameliyat sonrası memnuniyeti kendi beklentilerini karşılamayabilir.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın