Saç Mezoterapisi

Saç Mezoterapisi Nedir?

Saç Mezoterapisi, saç dökülmesini iyileştirmek veya hafifletmek amacı ile enjeksiyon tekniği ile uygulanan bir işlemdir. Saçın ve cildin ihtiyacı olan vitaminlerin, minerallerin, proteinlerin, antioksidanların cilt altına mikro iğneler ile enjekte edilmesidir. Burada amaç saçı ve cildi beslemek bu sayede saçlara sağlıklı bir görünüm kazandırılmaktır. Böylece  zayıf ve yıpranmış olan saçları kuvvetlendirerek dökülme sürecinin yavaşlatılması amaçlanmaktadır.

Saç Mezoterapisinin Avantajları

Saç mezoterapisinin avantajları sıralanırken ilk söylenmesi gereken saç dökülmesi  konusundadır. Saç mezoterapisi beslenme ve dolaşım bozukluğunu düzelttiği için dökülmeyi çok yüksek oranda durdurur. Ayrıca  saç kalitesinin artırmasında etkili olur. Diğer bir avantajı ise saç hücrelerini bitkisel hayattan çıkarmaktır. Canlılıklarını korumalarına rağmen saç üretemeyen saç hücrelerine uyarılır. Bu işlemle saç kökü güçlenir ve dökülme süreci ve miktarı azalır. Saç mezoterapisi dökülmenin engellenmesinde etkili bir yöntemdir.

saç ekimi resim

Saç Mezoterapisi Kaç Seans Sürer?

 

Saç mezoterapisi yaklaşık 8 – 10 seans süren bir tedavidir. İlk 4 seans 1’er hafta aralıklarla, diğer 4 – 6 seans 2’şer hafta aralıklarla hastaya uygulanır. Saç mezoterapisi seansları genellikle 30 – 40 dk. arasında sürer.

 

Saç Mezoterapisi Ağrılı mıdır?

 

Saç mezoterapisi yapılmadan önce kişilerin cildine ozon buharı verilerek dezenfekte edilir. Ayrıca operasyon alanı  krem kullanılarak lokal anestezi  ile uyuşturulur. Bu sayede hastanın daha az ağrılı bir tedavi geçirmesi sağlanır. Ağrı hissi kişiden kişiye değişebilir. Genellikle hastalar çok fazla ağrı hissetmezler.

 

Saç Mezoterapisi Kimlere Uygulanır?

 

Saç mezoterapisi, saç dökülmesi yaşayan veya saçlarını kuvvetlendirmek isteyen herkese yapılabilir. Kişinin ciddi sağlık sorunu yol ise ister erkek ister kadın olsun herkese uygulanabilir.

 

Saç Mezoterapisi Kimlere Uygulanmaz?

 

Saç mezoterapisi yapmadan önce kişiler hakkında detaylı tetkik yapmak önemlidir. Bu tetkik ileride yaşanması muhtemel sorunları önleyecektir. Detaylı tetkik ve hasta ile yapılan görüşmeler sonucunda  hamile ve hamilelik beklentisi olan bayanlara, felç geçirmiş hastalara, pıhtılaşma problemi olan kişilere, diyabet hastalarına, çoklu ilaç kullanması gereken kalp hastalarına ve  kanser hastası olduğu tespit edilen kişilere saç mezoterapisi uygulanmaz.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın