Saç Ekimi Sonrası Şok Dönem Nedir? Nasıl Atlatılır?

şok saç dökülmesi

Saç ekimi işlemleri başından sonuna kadar belli sıkıntıları olan ve sıkıntılı dönemleri olan bir işlemdir. Oldukça hassas olan işlem ile saç kökleri sıkıntılı bölgelere tek tek ekilir ve yeni saç köklerinin yeni yerinde büyümesi beklenir. Bu doğrudan olacak bir işlem olmadığından belli bir süre ve aşamadan sonra ancak mümkün olur. Bilhassa ilk iki ayda hasta bir takım sıkıntılara maruz kalabilir. Bu sürecin atlatılması için ise uygulanacak belli başlı tedbirler önem arz eder. Şok saç dökülmesi de bu sıkıntılı süreçlerden bir tanesidir.

Saç Ekimi Sonrasında Görülen Şok Dökülme.

Şok saç dökülmesi sadece saç ekimi sonrası görülmeyen tüm insanların başına gelebilen bir durum olsa da; saç ekimi yaptıran hemen hemen herkes de görülen doğal bir dönemdir. Genelde saç ekimi sonrası iki hafta sonrasında başlar ve ortalama bir iki hafta boyunca devam eder. Kimi hastalarda ise bu süreç iki aya kadar uzayabilmektedir. Şok saç dökülmesi esnasında panik yapmamalı, bu sürecin doğal bir süreç olduğu sürekli hatırlanmalı ve bu süreçte kolaylık sağlayan uygulamalarla bu süreç bilinçli olarak atlatılmalıdır.
Doktorunuzun verdiği bilgiler ne olursa olsun, saç ekimi sonrası dökülmeler her hastayı tedirgin eder. Bu durumda yine doktorunuzla iletişim halinde olmalı saç köklerine bakım yapmalı ayrıca vitamin desteği ile birlikte bu sürecin en hızlı bir şekilde atlatılması sağlanmalıdır. Yine ağır spor aktiviteleri gibi saç köklerine zarar vermesi muhtemel her şeyi bir süre terk etmelisiniz.
Saç köklerinin beslenmesi içinse b7 vitamini içeren ilaçların da kullanılması sayesinde süreci daha rahat ve çabuk atlatabilirsiniz. Diğer önemli husus ise kullanılan şampuanlar ve temizlik konusudur. Bu konuda hassas olunmalı yastık ve havlu sürekli değiştirilmelidir.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın