Saç Ekimi Öncesi ve Sonrası Fotoğrafları

Saç ekiminde bilgilendirmenin önemi

Saç ekimi öncesi yapılması gereken en önemli işlem, ekim yapılacak kişinin detaylı analizi ve muayenesidir. Bu işlemden sonra kişinin bilgilendirilmesi de önemli bir husustur. Saç ekiminden önce ve sonra yapması gerekenler kişiye anlatılmalıdır. Ayrıca özellikle saç ekiminden sonra karşılaşması muhtemel durumların önceden anlatılmasında fayda vardır.

Saç Ekimi Öncesi Yapılması Gerekenler

Saç ekimi öncesi kişinin hem tedirginlikten arınıp rahat olması hem de ekim sonrası süreçte neler yaşayacağını bilmesi açısından bilgilendirme önemlidir. Ayrıca kişinin sağlık durumu ile ilgili her türlü bilgiyi uzmanı ile paylaşması tedavinin planlanmasında büyük önem taşımaktadır. Özellikle şeker, tansiyon ve kalp hastalarının durumlarının ve ilaçlarının değerlendirilmesi çok önemlidir. Bu değerlendirme operasyonun sürecini değiştirebilir bazı durumlarda saç naklinden vazgeçmekte söz konusu olabilir. Neticede bu bir cerrahi işlemdir. Bazı ilaçların özelliklede kan sulandırıcı ilaçların operasyondan en az 5 gün önce kesilmesi gerekir. Saç ekimi öncesi birkaç gün stresten uzak durmalı, alkollü içecekler, kafeinli içecekler ve sigaradan kaçınılmalıdır. Operasyon öncesi saçlar yıkanmalı, krem veya başka bir kozmetik ürün kullanılmamalıdır. Operasyon günü hasta tok olmalıdır.

Saç Ekimi Sonrası Dikkat Edilecek Hususlar

 

Saç ekimi sonrası ilk gün pansuman yapılır ve bandaj çıkarılır. Saç ekiminden sonra saç yıkamanın nasıl olacağı hakkında operasyonu yapanlar tarafından bilgi verilmelidir. Genellikle ilk yıkama üç gün sonra yapılır. Saç ekimi yapılan bölgeyi  bir hafta süre ile dış temastan ve travmalardan korumak gerekir. Operasyondan sonra bir müddet sırtüstü yatmak ve bölgeyi çarşaf, yastık vb. temaslarından sakınmak önemlidir. İlk iki gün öne eğilme gibi hareketlerden kaçınmak gerekir. İyileşen bölgenin kaşınması durumunda elle temastan kaçınmalı ve sprey kullanılmalıdır. İyileşme süreci 5-10 gün arasında tamamlanır. Bir ay süre ile aşırı güneşten, ağır spor, hamam, havuz, deniz gibi aktivitelerden uzak durmak gerekir. Ekilen saç telleri 2-3 hafta içerisinde dökülebilir. 2-3 ay sonrasında tekrar çıkmaya başlayacak olan saçlar gözle görülür ve 6. aydan sonra yavaş yavaş istenilen konuma ulaşır. Genellikle 8. ayda istenilen sonuç alınmış olur. Saç ekimi sonrasında ilk 3 ay makasla kısaltılabilecek olan saçlar, 6 aydan sonra traş edilebilir.

 

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

1 Yorum

  1. Silinmiş Yazar Reply

    Başarılı blog başarılar…

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın