Saç Ekim İşlemi Nedir?

Saç Ekim İşlemi Nedir?

Saç Ekim İşlemi Nedir?

Saç dökülmesi günümüzde çoğunlukla erkeklerin karşılaştığı bir problemdir. Erkeklerin dış görünüşte en çok dikkat ettikleri yerlerin başında gelen saçların yerine kullanılabilecek birçok çözüm denenmiştir. Bu çözümlerden bazıları peruk gibi yapay yöntemler olurken diğer taraftan saç ekimi gibi kişinin kendi vücudundan alınan numuneler ile çözüm de sağlanmaktadır. Saç ekimine karar veren kişinin saç ekimi öncesi  sonrası dikkat etmesi gereken hususlar ekim yapılan saçın uyum sağlaması açısından önemlidir.

Saç Ekim İşlemi Nedir?

Saç ekimi işlemi kişiye özel planlanması gereken bir işlemdir. Yapılacak işlem saç grefti sayısı, ön saç çizigisi, saçın yoğunluğu ve dağılımı gibi kriterler dikkate alınarak uygulanır. Bu kriterlere bağlı olarak uygulama yapılacak alana nakil yoluyla taşınan saç numunelerinin uyum sağlaması sonucu dökülen kısımlarda saç alanları elde edilmesine saç ektirme işlemi denilir.

Saç Ekimi İşleminde Dikkat Edilmesi Gereken İşlemler

Saç ekimi genelde erkekler tarafından yapılıyor olarak bilinse de saç dökülmesi yaşayan kadınların başvurduğu bir çözümdür. Hem kadınların hem de erkeklerin saç ektirme işlemine karar vermesi sonucu saç dökülme nedenlerine bağlı olarak saç ekim uzmanlarından yardım alarak saç ekimi için uygun olup olmadığını öğrenmelidirler. Yapılan ön değerlendirme sonucu saç ekimi öncesi  sonrası dikkat edilmesi gereken hususlar uzmanlarca hastalara iletilir.

Saç ekimi operasyonu sonrası şapka takarak uygulama bölgesini korumak, uyurken saç ekim bölgesine dikkat ederek uyumak, saçlara zarar vermemek için kafadan geçirilen dar giysiler yerine gömlek gibi düğmeli giysiler tercih etmek uzmanlarca saç ekimi yaptıran kişilere önerilir.

Saç Ekim İşlemi Nedir?

Saç Ekimi İşlemi Nasıl Yapılır

Saç ekimi işlemi lokal anestezi altında gerçekleşen ve 8 saate kadar süren bir işlemdir. Hastalar rahat bir koltukta rahat bir şekilde uzanırken saç ekim işlemi yapılabilir. Saç ekimi öncesi sonrası dikkat edilmesi gereken hususlar dikkatle yerine getirilirse tamamen doğal görünen saçlara kavuşmak mümkündür.

Saç ekimi işleminde kullanılan saç kökleri hasta lokal anestezi ile uyuşturulduktan sonra başın arka kısmından elips şeklinde bir tabaka olarak alınabilir veya  mikromotor tekniği kullanılarak tek tek de alınabilir. Alınan saç kökleri dökülmüş olan bölgelerde eşit dağılım sağlamak için nakledilerek işlem tamamlanır.

 

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Arama Sonuçları: , ,

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın