Saç Aşısı ve Saç Ekimi

Saç Aşısı;hücreler arasındaki bağlantının oluşunu mümkün kılan bir şeydir.Saç aşısı her bireye kolaylıkla uygulanabilen bir yöntemdir aynı zamanda.  Saç aşısı zaman dilimi olarak sedasyon adı verilen yöntem uygulanmazsa 1 saat gibi bir sürede sona erer. Fakat sedasyonla yapılırsa yarım saatte biter. Sedasyonla aşı yapılmasının nedeni bireyin alerjik reaksiyon göstermesidir. Saglıklı bir bireye sedasyon uygulanmaz ama alerjik reaksiyon gösteren bir bireye sedasyon yoluyla saç aşısı işlemi uygulanır.

Saç Aşısı Nasıl Uygulanır?

Saç aşısı yöntemi kişiye enjeksiyon ile uygulanır. Aşılama yapılırken minimal hareketler uygulanmasına önem verilir. Kök hücreleri aktive edilerek tedavi başlatılır. Kök hücrelerimiz aktifleşince sağlıklı folikülleri modelleyerek yayılırlar. Bu aşamada saç rengine de değinmemiz gerekir. Sağlıklı foliküller yayıldıktan sonra saç renginde koyulaşma meydana gelebilir. Bu yüzden bireylerin buna hazırlıklı olmaları gerekir. Saçlanma 4. aydan itibaren görülür. Saç aşısında iyileşme süresi olarak bilinen zaman dilimi ise 1 yıla kadar devam etmektedir.

Saç Ekimi

Hiç şüphesiz ki saç dökülmesi gören bir bireyde çözüm olarak saç aşısı gösterilir. Saç ekimi ise genellikle 50 yaş üzeri erkeklerde görülür. Saç ekilmesi söz konusu olduğunda iki yöntemden bahsedilir. Bu yöntemler FUE ve FUT yöntemleridir. Bireyler daha çok FUE yöntemini kullanırlar. Bu yöntemle saç kökleri tek tek alınarak  eksik bölgelere ekilir. Böylece mümkün olan en kısa sürede saç ekimi yöntemi sayesinde bireyin saçları dökülmekten kurtulur.

Saç ekimi işlemi insanın çok fazla zamanını alan bir işlem değildir. Hatta birkaç saat gibi kısa bir zaman aralığında işlem tamamlanır. Kişi taburcu edilir. Kişi doktorun belirlediği zaman diliminden sonra başı kapalı olarak işe geri dönebilir. Yine doktorun belirlediği zaman diliminde ilk pansumana gidilir.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın