PRP’nin Saçlara Etkisi

PRP Nedir?

PRP, kişinin kendi kan hücrelerini kullanarak yapılan bir işlemdir. PRP yönteminde kişinin 8-10 cc arasında alınan kanı özel işleme tabi tutulmaktadır. Santifürden, yani hızlı dönüş işleminden geçirildikten sonra kanın içerisindeki kırmızı hücreler ve beyaz hücreler ayrılıştırılır.Bu işlem sonucunda trombosit açısından zenginleştirilmiş bir kan elde edilir ve elde edilen kan  PRP ile saç tedavisi için uygun hale getirilmiş olur. Normal kanın içerisinde mililitrede aşağı yukarı 200.000 adet trombosit bulunurken, PRP karşımı içerisinde bu sayı 3 katından fazla hale gelir. 8-10 cc kan tüpünden yaklaşık 4 cc PRP sıvısı elde edilmektedir.

PRP ile Saç Tedavisi
PRP işlemi sonucunda elde edilen sıvı saç diplerine enjekte edilir. Bu yöntem saç  mezoterapisine  alternatif olarak saç dökülmelerinde kullanılmaktadır. Özellikle saç tellerinin inceldiği yerlerde trombositlerin bölgeye sağladıkları keratinosit ve epitelyal büyüme faktörleri doğru sonuçlar vermektedir. PRP destekli saç tedavisi ile zayıflamış saçlar için bölgede saç köklerinin kalınlaşması, hacimli hale gelmesi ve köklerin büyümesi sağlanır.

PRP nedir
PRP Destekli Saç Ekimi Kaç Seans Sürer?
Mezoterapide uzun süre beklenerek görülen olumlu etkiler PRP işleminin ilk seansında kendini göstermektedir. Çoğunlukla saçlı deride 2-3 hafta arayla 3 seans halinde uygulanan PRP uygulamalarında hastanın saçlarındaki canlanma işlemin 2. seasında çok net şekilde görülür. Kısa sürede sonuç alınması hasta memnuniyetini olumlu etkiler.

PRP’nin Saç Dökülmesine Etkisi
PRP uygulaması saç hücrelerinin uyarılmasını sağlayarak yeni saçların çıkması sağlanır. Özellikle bayanlarda görülen saç seyrekliği ve inceliğinde PRP tedavisi olumlu sonuçlar verir. PRP destekli saç tedavisi Dermakozmetik uzmanlarınca kullanılan en önemli saç tedavileri arasında yer almaktadır. Kısa sürede alınan güzel sonuçlar nedeniyle saç mezoterapisinden daha çok tercih edilir hale gelmiştir.
PRP’nin Yan Etkisi Var mıdır?
PRP sıvısı elde etmek içi yapılan işlemlerde herhangi bir kimyasal kullanılmamaktadır. Bu nedenle PRP ile saç tedavisinin yan etkisi yoktur. Ancak PRP işlemi yapılan hastanın şeker, tansiyon yada herhangi bir kronik hastalığı olanlarda öncesinde ve sonrasında ihtiyatlı olmada fayda vardır.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın