PRP Tedavili Saç Ekimi

Gelişen sektör ile beraber kalıcı saç dökülmesi artık büyük bir sorun olmaktan çıkmaktadır. Saç ekimi sonucunda çeşitli sebeplerden dolayı tamamen dökülen saçlar saçlara tekrardan kavuşmak mümkün olmaktadır. Saç ekiminde ise FUT ve FUE teknikleri uygulanmaktadır. Fakat sağlamış olduğu birçok avantaj nedeni ile PRP tedavisi ile desteklenen saç ekim işlemi yapılmaya başlanmıştır.

PRP tedavisinin ne olduğu ise saç ekimi yaptıracaklar için merak konusu olmaktadır. PRP tedavisinde bireyin kendisinden alınan çok az miktarda kan, laboratuvar ortamında özel bir şekilde plazmaya ayrıştırılmaktadır. Elde edilen bu plazma ise saç ekimi esnasında hastalara enjekte edilmektedir. Saç ekimi esnasında PRP tedavisinin uygulanmasındaki temel amaç ise saçların daha sağlıklı bir şekilde çıkması ve iyileşme sürecinin daha fazla kısalması için uygulanmaktadır.

PRP Tedavisinin Yan Etkisi Var Mıdır?

PRP tedavisi hiçbir şekilde alerjik reaksiyon oluşturmamaktadır. Bunun yanında vücut sağlığı için herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Bunun sebebi ise kişinin sadece kendi kanından elde edilen plazmanın ekim yapılan alana uygulamasıdır. Bu nedenden dolayı herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır.

Saç Ekiminde PRP Tedavisinin Avantajları

Saç ekimi artık PRP tedavisi ile desteklenmektedir. Bu tedavi ile saçların daha güzel ve daha sağlıklı bir şekilde çıkması sağlanmaktadır. PRP tedavisi ile saç kökleri daha fazla güçlenmektedir ve saç derisi ile çok çabuk bir şekilde uyum sağlamaktadır. Saç ekiminde PRP tedavisi uygulanmasının bir diğer amacı da iyileşme sürecini çok fazla kısaltması gelmektedir. Yaraların çabuk bir şekilde iyileşmesi sonucunda gündelik yaşama çok kısa bir süre içerisinde dönülmektedir. Saç ekimi sonrasında oluşan kabuklanmalar, PRP ile daha çabuk bir şekilde geçmektedir. Saç köklerinin kalıcılığı bu sayede daha fazla artmaktadır. FUE saç ekim tekniğinde PRP tedavisi uygulanmaktadır.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın