Kelliğe Çözüm Saç Ekimi

Saç dökülmesi erkek ya da kadın fark etmeksizin pek çok insanın ortak problemlerinden biridir. Bu problemin altında yatan sebepler kişiden kişiye değişim göstermektedir. Fakat genellikle stresten ve genetik yapıdan kaynaklı dökülmelerin diğer dökülmelere oranla daha fazla gerçekleştiği bilinmektedir.

Gelişen teknoloji saç dökülmesi ve kelliğe karşın birden fazla yöntem geliştirilmesini sağlamıştır. Fakat hala en etkili kellik çözümü şüphesi olarak saç ekimidir. Ülkemiz saç ekimi konusunda oldukça ileri düzeyde tekniklerle hizmet veren merkezlere sahiptir. Türkiye’ye yıllık olarak küçümsenemeyecek sayıda turist saç ekimi yaptırmak için gelmektedir. alınan sonuçlardan kalınan memnuniyet bu sayının her geçen sene biraz daha artmasını sağlamaktadır.

Kelliğe çözüm olarak görülen saç ekiminin de birden fazla seçeneği bulunmaktadır. Bireydehangi saç ekim yönteminin yapılacağına dair olan kararın uzman tarafından alınması tavsiye edilmektedir. Çünkü saç ekiminden en etkili sonucun alınması kelliğin oranına ve saç dökülmesinin nerelerde yoğunlaşmasına bağlı olarak değişim göstermektedir. Bu işte uzmanlaşmış doktorlar tüm kriterleri göz önünde bulundurarak en doğru saç ekim biçimini seçmektedir. Genellikle vücudun belirlenmiş bölgelerinden alınan saç kökleri, kelliğin yaşandığı kısmalaranakledilmektedir. Bu nakil işlemi tek tek iğne yardımı ile yapılmaktadır. Kişilerin acı hissini yok etmek için saç ekim işlemlerinde lokal anestezi uygulanmaktadır. Son zamanlarda geliştirilen yeni teknikleri sayesinde yeni çıkan saçların seyrek olması problemi de ortadan kalkmıştır.

Saç ekimi yaptıran kişilerin ekim sonrasında doktorun tavsiyelerine uyması gerekmektedir. Saç ekiminden istenilen sonucun alınabilmesi için ekim sonrasında uygulanacak saç bakımının aksatılmaması gerekmektedir. Ayrıca uzman doktorların yeni saçların rahat çıkabilmesi ve derideki kabuklaşmanın çabuk geçmesi için tonikler verdiği bilinmektedir. Bu tonikler de doktorların söylediği biçimlerde ve saatlerde kafa derisine uygulanmalıdır.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın