İğneli Saç Ekimi Operasyon Tekniği

Saç ekimi ülkemizin kendini geliştirdiği en önemli tıbbi alanlardan birini oluşturmaktadır. Çeşitli yöntemlerle gerçekleştirilen ekimden sonra gerçek doğallığa sahip saçların elde edilmesi mümkündür. Ülkemize pek çok ülkeden saç ektirmek için gelen turistlerin sayısı bu sebepten ötürü oldukça fazladır.

Saç Ekimi Nedir?

Saç ekiminin tıbbi literatürdeki anlamı vücudun kelliğe karşı dirençli bölgelerinden alınan saç köklerinin belirli yöntemlerle saç dökülmesi görülen bölgelere taşınmasıdır. Bu taşıma işlemi sürekli gelişen teknoloji sayesinde değişimler yaşamaktadır. Yapılan saç ekiminden en iyi sonucun alınması için uygulamanın işinde uzmanlaşmış kişilerce yapılması gerekmektedir. Üstelik saç kişiye özgü şekillerde olduğu ve bireyden bireye değiştiği için saç ekimi de kişiye özgü olmalıdır. Her yöntemin her insanda kullanılması aynı etkiyi yaratmayacaktır. Uzmanlar cilt tipine, saçın dökülme oranına veya nerelerde azalma yaşandığına göre hangi yöntemle saç ekileceğini belirlemektedir.

İğneli Operasyon Tekniği Nedir?

İğneli operasyon tekniği özellikle son zamanlarda en çok tercih edilen tekniklerden biridir. Diğer ekimlerde olduğu gibi iğneli operasyon tekniği de kişiye özel bir planlamanın sonucunda gerçekleştirilmektedir. Bu teknikte vücudun diğer bölgelerinden alınan saç kökleri iğne aracılığı ile dökülmenin gerçekleştiği kısımlara yerleştirilmektedir. Lokal anestezi ile acısız geçen saç ekiminde saç köklerinin boyutlarına uygun delikler kafa derisinde açılmaktadır. Açılan deliklere yerleştirilen saç telleri diğer yöntemlere kıyasla daha düzgün ve doğal görünmektedir.

Saç ekimi yaptırmış kişilerin en büyük sorunlarından birini çıkan saçların seyrek olması oluşturmaktadır. Fakat iğneli operasyon tekniğinde bu sorun geride bırakılmıştır. Operasyon sonrası meydana gelen kabuklaşma iyileştikten sonra yeni saçların çıkmaya başladığı belirtilmektedir. Saç ekim işleminin tam olarak başarıya ulaşmasının en önemli unsurlarından birini ise operasyondan sonra uygulanması gereken saç bakım oluşturmaktadır.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın