Fue Yöntemi

Saç Ekimi Nedir?

 

Saç, insan görünüşünün önemli bir unsurudur. Dökülen saçlar sonucunda kafa derisinde oluşan boşluk insanları psikolojik olduğu kadar fizyolojik olarak da etkilemektedir. Bu etki erkeklerde daha az görünüyorken kadınlarda daha fazladır. Birçok şiirlere ve şarkıya konu olan kadın saçının kültürümüzde ayrı bir yeri vardır. Zülüf, kakül, lüle lüle saç, perçem, belik belik örgü güzel kadın betimlemelerinin can alıcı vurgularının başında gelmektedir. Dolayısıyla bir kadının saç sağlığı güzelliğinin bir parçasıdır. Dolayısıyla gerek erkek gerekse kadınlarda saç sağlığı büyük önem arz etmektedir. Bu nedenle kaybolan saçların telafisi için yapılan saç ekimi insan sağlığı ve mutluluğu için çok önemlidir

Saç ekimi; çeşitli nedenlerle dökülen saçların yerine başın arka bölümünden alınan saç köklerinin nakledilmesidir. Özellikle 30 yaşından sonraki erkeklerde saç ekimine talep fazladır. Saç ekimi tecrübe, bilgi ve görsellik gerektiğinden son zamanlarda sanat olarak da kabul edilmektedir.

Fue Yöntemi Fiyatı

Saç Ekiminde Popüler Yöntem; Fue

 

Saç ekim yöntemleri zaman içerisinde gelişim ve değişim göstermektedir. Saç ekiminde fue yöntemi son zamanların en popüler yöntemidir. Bu yöntem 2000’li yılların başından itibaren uygulanan ve Avusturalya’lı dermatologlar tarafından geliştirilmiştir bir yöntemdir. Bu yöntemde saç derisi 0.7, 0.8, 0.9 mm kalınlığındaki iğne gibi bıçaklarla delinir ve saç kökleri cımbızla tek tek çıkartılarak saçsız bölgeye yerleştirilir. Alınan saç kökleri istenirse sakal bıyık ya da kaş bölgesine de uygulanabilir.

 

Fue Yöntemi ile Saç Ekimi Çok Kolay

 

Bu yöntemde, uygulamadan sonra çizgi şeklinde iz oluşmaz. FUE yöntemi daha estetik ve sağlıklı bir yöntemdir. FUE yöntemi ile yapılan saç ekimi dışarıdan bakıldığında belli olmaz. Ancak saçlar çok kısa kesildiğinde nokta şeklinde izler görünebilir. Cerrahlar ve saç ekimi yaptıranlar ağrısız, kansız olması ve kafada iz bırakmaması nedeniyle çoğunlukla saç ekiminde ağrısız yöntem olarak da bilinen FUE yöntemini tercih ederler. Lokal anestezi kullanılmaz. Saç ekimi sonrası günlük hayata adaptasyon sorunu yaşanmaz. Saç değil, saç kökleri nakledilir. Bu nedenle, 2000 kök nakledilse bunun iki katı saç teli nakledilmiş olabilir.

 

 

 

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın