Onda Soğuk Dalga Terapisi

Elektromanyetik ışıklar ile vücutta ki yağ fazlalıklarını, selülitleri ve sarkmaları gideren onda soğuk dalga terapisi estetik tedavi şekillerinden bir tanesidir. Mikrodalga enerjisi ile vücuttaki yağları küçültür ve bedeni pürüzsüz hale getirir. Ameliyat gerektirmeden yapılan bu incelme Coolwawes olarak da adlandırılmaktadır.

Uygulama esnasında çeşitli başlıklar kullanılır bu sayede hiçbir ağrı hissedilmez. İşlem çok kısa bir sürede yapılır ve problemli bölge yaklaşık 50 derece ısıtılarak yağların yakılması sağlanır. Pürüzsüz bir vücuda sahip olmak istiyorsanız onda soğuk dalga terapisi ile en etkili zayıflama yöntemini tercih edebilirsiniz. FDA onaylı ONDA özel patentli başlıklara sahiptir. Kişiye masaj hissi verir.

Onda Soğuk Dalga Terapisi Kimler İçin Uygundur?

Göbek, basen, sırt ve bel çevresi gibi alanlarda en çok yağlanma ve selülit meydana gelmektedir. Bu terapi yöntemi ile bu yağlanmalar büyük oranda azalır ve bölgesel incelme sağlanır. Terapi süresi ise yaklaşık 10 dakikadır. İşlem sonrası hasta normal hayatına hemen dönebilir.

Bu ameliyatı genellikle hormonel bozukluktan kaynaklı bölgesel yağlanması olanlar, hamilelik geçirenler ve menopoz döneminde olan kadınlar yaptırmaktadır. Aynı zamanda hareketsiz yaşama bağlı yağlanmaları olanlarda onda soğuk dalga terapisini tercih etmektedir. Daha önceden liposuction gibi ameliyat yöntemleri uygulanırken, günümüzde ameliyatsız yöntemlere olan ilgi git gide artmaktadır.

Soğuk dalga terapisi sonrası tahriş, ağrı ve morluk gibi hasarlar oluşmaz. Bu tedavi selülitleri yok eder, yağları eritir, cilde parlaklık ve canlılık verir.

Onda Soğuk Dalga Terapisi Fiyatları

Hastalar onda soğuk dalga fiyatları uygulama yapılacak alana ve bölgenin genişliğine göre değişmektedir. Bu kapsamda fiyat bilgisi almak internet ortamında pek mümkün değildir. Aklınıza takılan soruları ve fiyat bilgisini kliniklerden ve uzman doktorlardan almalısınız. Bazı özel hastane ve kliniklerin özel sağlık sigortaları ile anlaşmaları bulunmaktadır. Eğer böyle bir durum varsa buna göre fiyat araştırması yapabilirsiniz.

Onda Soğuk Dalga Terapisi Nasıl Uygulanır?

Radyofrekans cihazı olan Onda yağ dokularına iner ve deri yüzeyinde kaybolmaz. Kısa elektromanyetik dalgalar ile yağ hücrelerine yüksek hızda titreme yapar ve ısı artışı yaşanır. Tüm selülit tiplerine uygun olan Onda tedavisi kolajen liflerinin büzülmesini ve yeni kolajen oluşumunu sağlar.

Kolajen yapımı selülitleri önlemek için en önemli noktadır. Özellikle başarılı sonuçlar elde etmek için kolajen artıran besinler tüketmeli ve kolajen yıkımının önüne geçmelisiniz. Bu gıdalar arasında toz kakao, üzüm kabuğu ve üzüm suyu gibi besinler yer alır. Bunlar yeni bağ dokusu yapımında destekleyicidir. Lahana, elma, kuru üzüm, soğan, taze fasülye, turunçgiller ve kuru üzüm gibi gıdalar tüketilmelidir. C vitamini içeren besinler hem antioksidandır hem de kolajen yapımını uyarmada aktif rol oynar. Siz de onda soğuk dalga tedavisi yanında bu besinleri tüketerek vücutta ki yağ yakımına destek olabilirsiniz.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın