Meme Ucu Estetiği

Memenin tamamen değil de sadece meme ucunda aşırı sarkma veya meme ucunun içeriye kaçması durumunda meme ucu estetiği uygulanmaktadır.  Meme ucu estetiğinde lokal anestezi uygulanmaktadır ve ameliyat süresi yaklaşık olarak yarım saat gibi bir süreyi kapsamaktadır.

Meme ucu ameliyatında ne yapılır? Meme kanalının kısa olması hastaya sorun oluşturabilir. Meme ucu estetiği ile bu damar uzatılabilir veya bir yere toplu olarak sıkışmış ise damar rahatlatılarak meme ucu dışarıya doğru çekilir.

Meme Ucu Estetik Uygulamaları Nelerdir

Meme başı ve meme ucundaki şekil bozukluğuna göre yapılacak olan estetik müdahale değişiklik göstermektedir. Çökük meme ucu, meme başı büyüklüğü ve areola büyüklüğü meme ucu estetik ameliyatları gerektiren durumlardır.

Meme Ucu

Çökük meme ucu; Meme ucu çöküklüğü genellikle ergenlik döneminde memelerin gelişmeye başladığı zamanlarda fark edilir. Ayrıca emzirme sonrası, meme travması, memede sarkma, aşırı kilo verme, meme kanseri, meme dokusunun enfeksiyon ve iltihabi hastalıklar nedenleri ile de meme ucunda değişik oranlarda içeriye çökme, gömülme olabilir. Ameliyat lokal anestezi ile yapılır ve yaklaşık 1 saat kadar sürer. Ameliyat sonrası hastanede yatmak gerekmez ve ertesi gün işe dönülebilir.

Meme başı büyüklüğü; Meme başlarının büyük olması fonksiyonel bir sorun oluşturmaktan çok estetik görünümü bozan bir durumdur. Meme başlarının büyük olması fonksiyonel bir sorun oluşturmaktan çok estetik görünümü bozan bir durumdur. Ameliyat lokal anestezi ile yapılır ve yaklaşık 30 dakika sürer. Ameliyat sonrası hastanede yatmak gerekmez ve ertesi gün işe dönülebilir.

Areola Büyüklüğü; Areolanın normal olarak kabul edilen çapı ortalama 5 cm’dir. Areolanın 5 cm olarak kabul edilen çapının dışında kalan kısmının derisi halka şeklinde çıkarılarak daraltılabilir. Hastanın normal yaşamını hiçbir şekilde etkilemeyen bu ameliyat, areola etrafında çember şeklinde hafif bir iz bırakarak iyileşir.

Meme Ucu Ameliyatı Fiyatları

Meme ucu ameliyat fiyatları konusunda net bir ücret yoktur. Fiyat hastanın meme ucuna ne kadar müdahale yapılacağı planlanarak muayene sonucu belirlenmektedir. Ancak ameliyat esnasında normal göğüs estetiği ameliyatlarında uygulandığı gibi genel anestezi uygulanmayacağı için normal göğüs estetiği ameliyatlarına oranla daha ucuz olmaktadır.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın