Meme Göğüs Büyütme Operasyonunda Sıkça Sorulan Sorular

Meme Göğüs Büyütme Operasyonunda Sıkça Sorulan Sorular

Göğüs büyütme işlemleri genel olarak estetik olarak kişilerin yaptırmak istediği; küçük ve gelişimi bazı nedenlerle tamamlanamayan göğüslerde uygulanan ve sonucunda ideal göğüs büyüklüğü sağlanan estetiksel bir işlemdir.

Meme Büyütme Ameliyatını Herkes Yaptırabilir Mi?

Şu durumlarda yapılır: Küçük göğüslerin kişinin hayatında olumsuz tesir oluşturmasında, kalça ile meme arası estetiğin sağlanmasında, sık olarak doğum sonrası göğüslerin sarkması vb. durumlarda, kilo alımında ve ya veriminde oluşan sıkıntılarda, iki göğü arası uyumun tam olarak sağlanmasında uygulanır. Her ameliyat da olduğu gibi bu ameliyatda da farklı sağlık sorunları risklerine göre karar verilecektir. Anestezi doktorunun onayı alınmaktadır.
Göğüs Büyütme İşlemleri Hangi Yaşta Yapılır?
Genel olarak göğüs üzeri estetik ameliyatları 18 yaş üzeri yapılması hedeflenir ve uzmanlar tarafından önerilir. Yine yaşlı kimselerde de önerilmemektedir. İdeal yaş ortalaması 18-50’dir. İstisnalar dışında diğer yaş gruplarına estetik uygulanmaz. İstisnalardan biri ergenlik döneminde olan bir genç kızın iki göğüs arasında ki oranın oldukça farklı olması. Bu durumlarda estetik uygulanabilir.
Göğüs Büyütme Ameliyatları Bayıltarak Mı Yapılır?
Bu estetik ameliyatları genel anestezi yapılarak yani hasta tam uyutularak yapılır. Ameliyat sürese ise maksimum 3 saatken, minimum 1 saatten biraz fazladır.
Göğüs Büyütme Estetiklerinde İyileşme Süresi Ne Kadardır?
Göğüs büyütme işlemleri sonrasında; hasta hızla iyileşir. Ağrılar başta ağrı kesicilerle kontrol altında tutulur bir iki gün içinde kaybolması beklenir. Geriye sadece ameliyat izi kalacaktır. Bu izin tamamen iyileşmesi kişiye bağlı olarak 6 ay ila 1 yıl arasında değişmektedir.
Göğüs Büyütme Ameliyatında Nelere Dikkat Edilmeli?
Ameliyat sonrası yüzme gibi ağır sporlar 2 aya kadar ertelenmesi tavsiye edilir. Hastaya yürüyüş tavsiye edilir. Hasta 1 hafta olmadan genelde günlük işlerine ve ya iş yerine dönebilmektedir. Hastaların bilhassa terlememesi için dikkatli olması söylenir. Göğüsler için sütyenler önemlidir, bu konuda doktor tavsiyesine kulak verilmeli, aksi sütyenler tercih edilmemelidir. Güneşten korunulmalıdır.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın