Meme Estetiği İle İlgili Genel Bilgiler

Meme Estetik

Meme Estetiği İle İlgili Genel Bilgiler
Meme estetiği denilince akla gelen ilk şey göğüslerde görünümün iyileştirilmesidir. Bu ise genel meme büyütme estetikleri işlemleri kapsamında ele alınmaktadır. Eme büyütme işlemleri yanı sıra meme eşitleme gibi estetikleri de bu kapsamda adlandırılır.
Kadınlar ise bu meme büyütme işlemlerine ihtiyaç duymalarında önemli gelişmeler etkin olmaktadır. Bu etkenlerin başında ise hamilelik ve sonrası süreç gelmektedir. Yani hamilelik ile birlikte, emzirme dönemine geçilir sonra uzun süren bir emzirme süreci yaşanır sonrasında ise meme hacimlerin de kayma, sarkma gibi problemler sonrasın da kişiler bu işleme ihtiyaç duyar hale gelmektedir.

Meme Estetiği Sonrası Süreç

Bunun yanı sıra kanser vb. tedavileri sonrasında memelerde sıkıntılar yaşanır ve estetik iyileştirme ye gereksinim duyulur. Ayrıca doğuştan gelen ve iki meme arasında eşitsizlik gibi durumlarda üçüncü sebep olarak dikkat çeker. Bu da sıkça yaşanır ve kadınlar bu görünüşü meme büyütme işlemleri ile sağlamaktadır.
Meme büyütme işlemleri ise; genel anestezi ile birlikte yapılmaktadır. Meme potezleri kullanılarak işlem sağlanır. Slikonlu protezler göğüs altından dikilerek meme büyütme işlemleri sona erdirilir. Bu işlem yaklaşık 1 saat ile 2 saat arası sürer ve ameliyat sonrası ilk gün sonrası taburculuk işlemleri genelde gerçekleştirilir. Kişinin iyileşme süreci de hızla gerçekleşir. En sık kullanılan meme büyütme protezi ise DAMLA PROTEZİDİR.

Diğer Meme Estetikleri Nelerdir…

Bu arada meme estetiğinde uygulanan başka işlemlerde vardır. Meme dikleştirme ve meme küçültme de bunlardan bazılarıdır. Küçültme işlemleri estetik görünüşten fazla rahat bir yaşam için genelde tercih edilirken dikleştirme de yine hamilelik sonrası sıkıntılar da sarkan göğüsleri dikleştirmeyi amaç edinir. Estetik işlemleri arasında göğüs estetikleri oldukça yaygındır ve kesin sonuçları ile bireylerin tercih sebebi olmaktadır.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın