Meme Dikleştirme

Sarkık göğüsler, kadınlar için oldukça büyük bir problemdir. Kilo alma-verme durumları, doğumlar, bazı hastalıklar gibi birçok etken, göğüslerin sarkmasına neden olmaktadır. Bu, estetik açısından pek de hoş olmayan bir görüntü oluşturmaktadır.

Doğum yapma, emzirme veya yaşlanma gibi doğal olaylar sonucu göğüslerin sarkması çok yüksek bir ihtimaldir. Kadınların büyük bir çoğunluğu bu durumdan rahatsız olur ve memeleri dikleştirme yolları arar. Göğüsleri dikleştirmenin bazı yöntemleri bulunsa da en kesin yöntemin estetik operasyon olduğu bilinmektedir.

Egzersiz Yaparak Meme Dikleştirme

Göğüslerdeki kasların çalışmasını dağlayarak, dik ve formda göğüslere yeniden kavuşmak mümkündür. Bu aşamada, meme dikleştirme egzersizlerinden faydalanılmalıdır. Göğüsleri çalıştıran birçok egzersiz bulunmaktadır. Bu egzersizlerin, düzenli bir şekilde uygulanması gerekmektedir. Düzenli uygulandığı takdirde 1-2 ayda göğüsler yeniden dikleşecektir.

Göğüs Dikleştirme

Göğüs Dikleştirici Kürler

Göğüslerimi nasıl dikleştirebilirim sorunsalı, birçok kadının aklında yer etmektedir. Göğüs dikleştirmek günümüzde oldukça mümkündür, farklı alternatifler bulunmaktadır. Bu alternatiflerden biri de, göğüs dikleştirici kürlerdir. Evde kür hazırlayıp, göğüslere uygulayarak, siz de göğüslerinizin dikleşmesini sağlayabilirsiniz.

  • Limon Suyu Kürü, göğüsleri dikleştirmede en çok kullanılan kürler arasındadır. Göğüs derisinin gerginleşmesini ve uyarılmasını sağlayan bu kürü hazırlamak son derece kolaydır. Yarım litre suya, 1 yemek kaşığı deniz tuzu ile yarım limonun suyunun karıştırılması ile hazırlanılır. Elde edilen bu kür, göğüslere sürülmelidir. Kuruyunca ise, vücut losyonu veya vücut yağı ile masaj yapılması yeterlidir. Limon suyu kürünün, düzenli uygulanması şarttır.
  • Göğüs dikleştirmede kullanılan kürlerden bir diğeri de, zambak soğanı kürüdür. 3-4 adet zambak soğanının mutfak robotu ile iyice kıyılarak, suyunun çıkartılması gerekmektedir. Üzerine 20 ml kadar gliserin ilave edilip, göğüslerin tamamı bu karışımla ovulmalıdır. İstenilen sıklıkta uygulanabilir.
  • Tunus baklası kürü ile de göğüslerinizi dikleştirebilirsiniz. 2 yemek kaşığı Tunus baklası ununu, 1 çay bardağı su ile karıştırıp yarım saat orta ateşte pişirmelisiniz. Soğuduğunda, göğüslere ve çevresine sürerek yarım saat bekletmeniz yeterli olacaktır. Daha sonra, temiz bir havluyu soğuk suya batırarak göğüslerinizi temizleyebilirsiniz.

Göğüs Dikleştirme Ameliyatları

Göğüsleri aşırı derecede sarkmış olan kadınlar, genellikle meme dikleştirme ameliyatları ile göğüslerinin yeniden forma kavuşmasını sağlamaktadır. Göğüsleri dikleştirmede estetik operasyonlar, oldukça yaygındır. Kısa sürede kesin sonuç almak isteyenler, estetik operasyonlara başvurabilir.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın