Göğüs Dikleştirme

Göğüs Dikleştirme

Göğüs, vücutta akciğerlerin ve kalbin etrafını saran göğüs kafesinin olduğu bölümdür. Meme ise göğüs kafesinin üstünde oturan bir oluşumdur. Dolayısı ile göğüs dikleştirme, göğüs kafesi ile ilgili bir terimken, ki böyle bir şey mümkün değildir, meme dikleştirme, göğüs kafesi üzerinde bulunan süt bezlerinin bulunduğu yapının dikleştrilmesidir.

Göğüs dikleştirme olarak yanlış tanımlanan meme dikleştirme, hamilelik, emzirme, kilo alıp verme, yaşlanma, yer çekimi ve genetik nedenler ile doğal şekilde oluşan deformasyonun düzeltilmesidir. Maalesef bu durumdan kaçınmak mümkün değildir.

Meme Sarkması

Öncelikle yer çekimi tek başına etkili olan bir faktör değildir. Ancak meme içindeki cooper bağı denilen, memenin göğüs kafesine asılmasını sağlayan bağlar zamanla zayıflar. Cooper bağlarının zayıflaması sonucu, meme içi dokusu deri üzerinde baskı kurmaya başlayınca meme dikliğini kaybeder ve sarkar. Özellikle hamilelik döneminde ve kilo değişikliklerinde meme içi dokunun deri üzerindeki baskısı yoğun olur. Bu nedenler ile kilo değişiklikleri, hamilelik, yer çekimi kombinasyonu sarkmaların nedenidir.

Göğüs Dikleştirme Resim

Ayrıca yaş ilerledikçe cilt kuruluğu, hormonal faktörler de meme üzerinde olumsuz etkiler gösterir. Genetik faktörler de göz önünde bulundurulmalıdır.

Sonuç olarak meme sarkmasını engellemek için aslında kilo değişikliklerinden uzak durmak, cildi nemli tutmak ve kasların, bağların güçlenmesini sağlayacak egzersizler yapmaktan başka bir şey yoktur. Yine de doğanın gereği olarak bu tedbirlere rağmen, ertelenmiş bir tarihte sonuç aynı olacaktır.

Sarkma er ya da geç gerçekleştiğinde yapılacak tek seçenek meme dikleştirme operasyonu olabilir.

Meme Dikleştirme Uygulamaları

Meme dikleştirme dolgunlaştırarak, küçülterek ya da bağ dokusunu çekerek yapılabilir. Bu yaklaşımlardan hangisinin seçileceği dikleştirilecek memenin durumuna göre belirlenir. Dolgunlaştırma ya da küçülterek dikleştirme uygulamaları birbirine yakın uygulamalardır.

Meme dikleştirme uygulamaları memenin hacmi, sarkmanın boyutu gibi faktörler göz önünde bulundurularak farklı teknikler gerektirir. Bu teknikler şöyle sıralanabilir:

  • Yarım ay meme dikleştirme,
  • Kusursuz simetri,
  • Dunat,
  • Lolipop tekniği,
  • Ters T (Çapa) tekniği,
  • Kök hücre yağları ile dikleştirme,
  • Protezli meme dikleştirme

 

Ancak unutulmamalıdır ki; aşırı sigara içenlerde, kan sulandırıcı kullananlarda ve diyabetik kişilerde meme dikleştirme uygulamaları yapılamaz.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın