Göğüs Büyütme

Günümüzde kendine özen gösteren ve her zaman hoş görünmek isteyen kişiler çoğalmaktadır. Bu da meme büyütme ameliyatlarının çoğalmasını sağlamıştır. Ancak bu ameliyat için hazırlanan kişilerin aklına gelen ilk soru, “memeyi büyütmek için hangi dolgu malzemesi kullanılacak?” sorusudur. Kısaca belirtmek gerekir ise 3 seçenek vardır: Enjeksiyon yöntemi, kendi yağlarından dolgu yapmak ve silikon….

 

Sentetik malzemeler, enjeksiyon yöntemi ile yapılan dolgu malzemeleridir. Genellikle yaklaşık 1 ya da 1,5 yıl sonunda vücut tarafından atılır. Yani bu süre sonunda aynı işlemin tekrarlanması gereğini doğar. Bu da sentetik malzemelerin tercih edilmemesinin sebebi olarak ilk sırada yer almaktadır.

Göğüs Büyütme Ameliyatı

Kişinin kendi yağları ile dolgu yapılması son zamanlarda çokca gündeme gelen konulardan birisidir. Bu uygulamalarda enjekte edilen yağ, belli bir ısıda erimektedir. Ancak bu erime her zaman aynı miktarda gerçekleşmeyebilir. Özellikle büyük hacimli enjeksiyonlarda erime dengesini sağlamak mümkün değildir. Bunun yanında da enjeksiyon riski de taşımaktadır. Ayrıca yağ enjeksiyonlarında oluşan mikrokalsifikasyon oluşumları, çoğu onkolog tarafından kenser dokusu ile karıştırılmaktadır. Bu da mamagrafi sonuçlarının güvenilmez hale gelmesine neden olmaktadır.

 

Protez Silikon Meme

 

Bu durumda elimizde kalan sadece protez meme olarak bilinen silikon malzemeden yapılan dolgu seçeneğidir. Silikon implantların düz, pürtüklü, anatomik gibi farklı şekilde olanları bulunmaktadır. Ameliyat sonrası memenin alması istenilen şekle göre seçim yapılmaktadır. Burada en doğru seçimi kişinin isteği olan şekle göre hekim yapacaktır.

 

Bu estetik operasyonlarda bir soru da şu olmalıdır: “Meme ne kadar büyütülmeli?” Burada hastanın boyu ve omuz oranı önemli bir kriterdir.

 

Dolgu Malzemeleri ile Meme Büyütme

 

Görüldüğü gibi meme büyütme operasyonlarında kullanılabilecek olan farklı dolgu malzemeleri bulunmaktadır. Dolgu malzemelerinin avantaj ve dezavantajları var. Kişiye göre yapılması gereken büyüklük ve şekil gibi seçimler de mevcut.

 

Tüm bu değişkenler göz önünde bulundurulduğunda yapılacak en iyi şey iyi bir hekim bulmak ve onun tavsiye ve şartlarına uymaktır.

 

Yine de genel olarak kabul edilmiş gerçekler vardır. Örneğin protez meme uygulamalarında, hemen hemen hepsinde memenin süt bezleri ve süt kanalları korunur.

 

Bu tür operasyonlarda bir diğer konu da protezin nasıl takılacağı ve ne kadar iz kalacağıdır. Elbette yine uygulanan protezin tipine bağlı olarak işlem değişmektedir. Örneğin silikon implantlarda olduğu gibi tek ve büyük bir parça söz konusu ise dolgu, meme altından, meme ucundan, koltuk altından ya da karın germe operasyonu ile birlikte yapılıyorsa karın dokusu altından protez takılabilir.

 

Kısacası meme büyütme operasyonlarında hemen her şey değişkendir.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın