Göğüs Büyütme Yöntemleri

Ergenlik döneminde erkek çocukların ilgi odağı kız çocukların ise kabusudur göğüsler. Büyük olsa çok dikkat çeker, küçük olsa sinir bozar, hiç büyümüyecek gibi gelir. Kimisinde de gerçekten büyümez. Ergenliğin kabusu, genç kızlığın derdi olur. Yıllar geçer o kadar da önemli olmadığı anlaşıldığında artık her şey o zamanlardaki önemini kaybetmiştir zaten.

Genç kızlık zamanlarında daha meme bile denilemeyen o dönemlerde göğüslerin küçük olması kimi zaman psikolojik sorunlara bile neden olabilir. Önemlidir yani meme büyüklüğü?!

Bazı hanımlarda ise problem başlangıçta değildir. Hamilelik döneminde aldığı kilolar verilince meme dolgusu da zayıflar ve sarkmalar başlar. Can sıkıcıdır sarkmalar. Bu can sıkıcı durumlarda ise çare meme büyütme uygulamaları olur çoğu zaman.

Meme Yapısı

Meme deri altında yağ dokusu ve süt bezlerinin yaklaşık 20 kadar cooper ligamanları ile gösüğs kafesinin üstüne asılan bir organdır. Temel amacı çocukların beslenmesidir ama sonraları estetik kaygılar ile bütünleşmiştir.

Göğüs Büyütme

Meme büyüklüğü, bileşenlerinde etkili olan hormon düzeylerindeki değişimler ve metabolik nedenler ile yaşam boyunca farklılık gösterebilmektedir. Elbette meme içi bileşenlerinin bu değişimlerine, derinin uyum sağlamakta zorlandığı zamanlar olabilir. Sonuç olarak bir estetik operasyon ihtiyacı doğabilir. Bu durumlarda öncelikle sorulması gereken sorular vardır.

 

Hangi dolgu malzemesi ile meme büyütme operasyonu yapılmalıdır? Farklı teknikler var mıdır? Uygulama ne kadar sürer? Ameliyat sonrası iz kalacak mı? Operasyon geçirdikten sonra yüzüstü uyuyabilir miyim? En kötü senaryo ne olabilir? v.s. Pek çok soru gelebilir. İşte cevapları….

 

Ameliyat Öncesi

 

Büyütülmek istenen memenin içinin doldurulması gerekir. Meme içi dolgu malzemeleri;

  • Sentetik dolgular,
  • Kişinin kendi yağ dokuları,
  • Meme protezi yani silikon meme implantı olabilir.

 

Sentetik dolgular, meme içine bazı enjeksiyonların yapılması ile yapılır. Organ istenilen hacme ulaşana kadar enjeksiyon devam eder. İstendiğinde zaman geçtikten sonra tekrar ilaveler yapılabilir. Ancak vücut yaklaşık olarak 1,5 yıl sonra enjekte edilen bu yabancı maddeyi yok eder ve tekrar başa dönülür.

 

Kişinin kendi yağı ile dolgu yapılması sonuç olarak yabancı bir madde olmadığından daha sorunsuz gibi görünebilir. Ancak burada şöyle bir sıkıntı oluşmaktadır. Enjekte edilen yağ kütlesi, belli bir ısıda eriyebilir. Ancak enjekte edilen yağ miktarı arttıkça, alan genişler ve geniş alan içindeki yağ kütlesi eşit miktarda erimeyebilir. Bu da deformite olarak göze çarpar.

 

Bu durumda da protez meme yani silikon en uygun seçenek olmaktadır.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın