Lumineyes Yaptıranların Yorumları

Göz rengi, yapılan araştırmalara göre kişinin sahip olduğu karakteri dahi etkilemektedir. Bakışları da doğrudan etkileyen göz rengi, son teknolojiler ile değiştirilmesi mümkün olmaktadır. Son dönemlerde özellikle genç kesim lumineyes adı ile bilinen bu teknolojiye büyük ilgi göstermektedir. Estetikte son nokta olarak bilinen bu sistem ile kişilerin kahverengi gözleri mavi renge dönüştürülebilmektedir.

Bu işlemin yapılması için özel frekanslarda çalışan lazer ışınları gerçekleştirmektedir. Gözden kahverengi pigmentler tamamen yok edilmekte, 2 – 3 hafta gibi bir süre içerisinde göz mavi göz rengini almaktadır. Fakat uygulamayı yaptıracak kişiler çok iyi düşünmelidir. Çünkü lumineyes işlemi sonrasında dönüş yoktur.

Uzmanlara Göre Lumineyes Teknolojisi

Bu zamana kadar birçok kişi göz rengini değiştirmek için lens kullanımını tercih etmekteydi. Fakat lensler geçici bir değişiklik sağlamakta, kişiler kalıcı bir değişiklik istediğinde bu mümkün olmamaktaydı. Lazer ışın teknolojilerinin gelişmesinin ardından kalıcı göz rengi değişikli mümkün olmaktadır.

Özel lazer ışınları ile kahverengi göz rengini mavi gözlere dönüştüren bu teknoloji, oldukça yeni bir teknoloji olarak bilinmektedir. Çok yeni olduğu için birçok uzman, insan göz sağlığı için zararsız olup olmadığı konusunda bir kanıtlama da gelmediği için, uzmanlar tedbirli yaklaşmaktadır. Birçok uzman kişi, ilk başlarda hiçbir sorun yaşanmasa dahi, lumineyes ile göz rengi değiştirme işlemi uygulandıktan uzun zaman sonra göz tansiyonu ve katarakt problemlerinin ortaya çıkacağı yüksek ihtimal olarak kabul edilmektedir.

Mavi göz renginin estetik görünüm dışında hiçbir artısının olmadığını ifade eden uzmanlara göre kişiler bu tip estetik uygulamalardan uzak durmaktadır. Üstelik bilgisiz kişiler tarafından yapılacak olan amatör uygulamalar sonucunda kişilerin kör olma riski de doğmaktadır.

Lumineyes Fiyatları

Tıp estetik dünyası içerisinde göz rengi değiştirme ameliyatı olarak bilinen lumieyes, ABD ülkelerinde uygulanmasa da Türkiye’de uygulanan, çok yeni bir uygulamadır. Bu nedenle çok az merkezde uygulanmaktadır. Birçok uzman sadece estetik kaygılar ile bunu yaptırmanın doğru olmadığını vurguladığı için yasa dışı uygulama girişimlerinde bulunan kişiler de bulunmaktadır. Kişi mutlaka lumieyes işlemi yaptırmak istiyorsa güvenilir bir yere lumineyes fiyatları konusuna takılmadan uygulatmaya önem vermeli, uzman kişiler olduğuna emin olmalıdır.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın