Liposuction Kilo Aldırır Mı?

Liposuction sonrasında kilo alınması pek tabi ki muhtemeldir. Çünkü liposuction ameliyatlarında alınan yağlar kilo almayı engellemeye sebep olmamaktadır. Liposuction ameliyatlarının hayatta bir devrim yaratması gerekmektedir. Bu devrim nasıldır? Yeme alışkanlıklarının düzeltilmesi, sağlıklı beslenmenin sağlanması, hastanın günlük spor alışkanlıklarını kazanması gereklidir. Bunlar sağlanmadığı taktirde; kötü yeme alışkanlıkları (fast food vb.), gece yarısında ve akşam saatlerinde yemek yemelerle birlikte hastaların aynı şekilde kilo aldığı gözlemlenmektedir.

“Ben liposuction oldum, artık kilo almayacağım” diye bir mantık söz konusu değildir. Çünkü organizma sürekli değişen bir sistemdir. Dışarıdan gelen kalorilerin havaya uçması söz konusu değildir.

Burada önemli olan bir soru da şudur “Liposuction ile alınan bölgelerin dışında, aşırı bir kilo alma veya şekil bozukluğu ortaya çıkar mı?”

Hekimler liposuction ile bir kontur düzeltme işlemi yapmaktadır. Bir bölgedeki tüm yağ dokusu sökülüp alınamaz. Yani karın bölgesine liposuction yapıldığı zaman karın bölgesindeki yağ belli bir inceliğe getirilebiliyor. Oradaki tüm yağ sökülüp alınmaz. Bu da ne demek oluyor? Geride o bölgede yağ hücreleri kaldığı için kilo alındığı zaman o bölgeden de kilo almaya devam edilir. Yapılacak dengeli liposuctionlardan sonra kilo almalarda vücutta ciddi şekil bozuklukları ortaya çıkmamaktadır. Hastalara verebileceğimiz en önemli tavsiye; aşırı düzeylerde kilo değişikliğine gidilmemesidir. Örneğin; bir kişi liposuction yaptırdı 15 kilo aldı. Bu hastada tabi ki şekil bozukluğu olacaktır. Vücutta ciddi bir yağlanma ortaya çıkacaktır. Ama 5 kilo alıp 5 kilo verme aşamasına baktığımız zaman liposuctionlardan sonra vücutta ciddi şekil bozukluğu ve deformiteler oluşmamaktadır.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

1 Yorum

  1. Bir İnci Reply

    Valla arkadaşlar ekstra bilgi olarak yazayım; geceleri yemek yemeyin, düzenli spor da yapın kiloya elveda diyin.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın