Liposuction Çeşitleri

Liposuction adı verilen operasyonlar, bölgesel olarak biriken fazla yağların vakum yardımı ile alınması işlemine denmektedir. Vücutta yağ birikim olan herhangi bir bölgede fazlalığı azaltma ve estetik açıdan daha güzel bir görüntüye sahip olmak amacı ile kullanılmaktadır. Vücudun bölgesel olarak incelmesi konusunda son derece etkili bir yöntem olan liposuction, dünya üzerinde en iyi uygulama olarak görülmektedir. Uzmanların tavsiye etmekte olduğu liposuction operasyonlarının bazı çeşitleri de bulunmaktadır.

Birçok kişinin fazla yağlarından kurtulmak amacı ile tercih etmekte olduğu liposuction çeşitleri yaygın olarak kullanılan yöntemlere göre 4 farklı çeşittir.

En yaygın olarak kullanılan liposuction yöntemi ise klasik liposuction yöntemidir. Klasik liposuction yönteminde işlemin yapılacağı bölgenin yakınında açılan 3-4 mm aralığındaki kesikten yağların bir tüp içerisinde vakum yardımı ile aktarılması işlemidir. Kanül adı verilen tıbbi malzemenin ucuna bağlanan bir aspiratör yardımı ile emilerek, ince ince parçalanır ve tüplerin içerisine geçer. Böylece işlem tamamlanmış olur.

Enjektörlü liposuction da son zamanlarda oldukça fazla tercih edilen yöntemlerden bir tanesidir. Bu yöntem de klasik liposuction yöntemi ile neredeyse aynıdır. Sadece tek fark, aspiratör yerine bir şırınga kullanılmasıdır. Şırınga ile tüpe çekilen yağ dokusu, yine parçalanarak enjekte edilir.

Bir diğer kullanılan yöntem olarak ultrasonik liposuction, daha eski dönemlerin kullanılmakta olan liposuction yöntemlerindendir. Bu nedenle de son yıllarda daha az rağbet görmektedir. Ultrasonik dalgalar ile yapılan bu işlem, daha sonrasında hastaların cildinde görülen hasarlar nedeni ile yerini klasik liposuctiona bırakmış ve yavaş yavaş terk edilmeye başlanmıştır.

Son olarak vibro liposuction, kullanılan yöntemler arasında yer almaktadır. Teknolojinin gelişmesi ile beraber de operasyonların kolaylığı açısından uzmanların daha fazla tercih etmekte olduğu yöntemdir. Zira klasik liposuctionda ve enjektörlü liposuctionda uzmanın kol gücü gerekirken, bu yöntemde hareket eden bir motora bağlanan kanül ile ameliyat gerçekleştirilir.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın