Yüzde Ve Vücutta Yanık İzi Ve Tedavisi

Tıbbi anlamda yanık dediğimiz şey derinin yüksek ısı sebebiyle canlılığını kaybetmesidir. Yanıklar gerek ısının yüksek oluşu gerekse temas süresine bağlı olarak derinin üst,orta ve alt tabakalarında büyük hasarlar meydana getirebilmekte buralar ölü hale gelebilmektedir. Yanıklar kapladıkları alan ve derinlik gibi durumlara göre farklı izler bırakabilmektedir. Esasen yanık izleri her ne kadar estetik cerrahi gibi yollara başvurulsa da tam düzeltilemeyen sorunlar arasında yerini almaktadır. Prof. Onur erol geliştirmiş olduğu kök hücreden yağdokusu  enjeksiyonu ve fraxel lazer yöntemi ile bu işte bir çığır  açmıştır.

 Yanık İzi Tedavisi Nedir Tedavisi Nasıl Yapılır?

Yanık izi tedavisinde kök hücreden yağ dokusu tedavisi ve fraxel lazer tedavisi dediğimiz tedavi yöntemleri kullanılmaktadır. Prof. Onur erol tarafından geliştirilmiş yöntemlerdir bunlar. Çünkü yanık yaralarının bıraktığı izler konusunda tıp uzun yıllar yetersiz kalmıştır. Bu yukarıda saydığımız iki metot bu konuda çığır açmış ve yanık izi(skar,nedbe) tedavisinde artık yeni bir umut olmuştur. Çünkü yanık nedbesi gerek görüntüsü gerekse deriye verdiği zarar sebebiyle çok zararlı ve rahatsızlık vericidir. Çünkü sadece deri yüzeyi değil altıda zarar gördüğü için kaybolmuş olan hacimlerinde yerine konulması gerekmektedir.

 Bu Yöntemler Nasıl Uygulanır?

Yanık sonrası deri oldukça sert ve gergindir. Tedaviye diğer lazerlerden 18 kat daha güçlü fraxel lazer yöntemiyle derinin yumuşatılması suretiyle başlanır. Öncelikle yara izi bulunan yere kişinin vücudundan alınan ve kök hücre olarak zenginleştirilmiş yağ dokusu enjekte edilir. Bu zengin doku vücuda tamamıyla uyumlu ve içindeki kök hücreden dolayı canlı doku gibi davranabilme kabiliyetine sahiptir. Böylelikle ölmüş durumdaki dokulara hayat verilmiş olur ve gene bünyeye kazandırılan doku nedeniyle kaybolan hacimde yerine konmuş olur.

 

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın