Cilt Lekelerinde Lazer Uygulaması

cilt lekeleri

Cilt Lekelerinde Lazer Uygulaması

Cilt lekeleri küçük yaşlardan beri ensemizde olan ve hayatımızın olağan durumunu olumsuz olarak etkileyen ve kimi kişilerde psikolojik tramvalara kadar varan bir cilt problemidir. Bu problemin önüne geçmek için bir takım tavsiyeler yapılsa da; bu sorunun yoğun yaşandığı durumlarda lazerle leke tedavisi işlemleri kaçınılmaz olmaktadır.
Bebeklik ile birlikte çil problemi, sonrasın da ergenlik sivilceleri ve bağlı lekeler sonra ki dönemler doğum lekeleri hayatın stresinden bulaşan izler gibi bir çok cilt sorunu ile çoğumuz karşı karşıya kalabiliriz. Bunun önüne geçmek elbette mümkün. Bu yöntemlerin en etkilisi ise şüphesiz lazer ile tedavi.
Güneş lekeleri ise en sık rastlanan lekelerin başında gelir. Bu yukarıda ki cilt lekeleri ile birlikte cilt lekelerinin tamamına lazerle son vermek mümkün. Bu işlem sayesinde kişi cildinin yüzeyinde uygulanan lazer ışın tedavisi sayesinde lekeler tamamen kayboluyor. Ayrıca mantar gibi bakteriler içinde ağır antibiyotik ve ilaçlar kullanmadan lazer ile bu sıkıntıdan da kurtulabilirsiniz. Ayrıca yenilen gıdalar etkisi ile de bir takım lekeler vücut da oluşabilmektedir. Bu lekelerin tedavisi de lazer ışınları ile kaybolur.

Cilt Lekelerinde Lazer Tedavisi Sonrası

Q Switched Nd Yag lazer tedavisi en başarılı lazer tedavisidir. Diğer lazer tedavilerinin uzun süren iyileşme süresi ve seans sıklıkları nedeni ile bu yöntem oldukça popülerdir. Bu yöntem aynı zamanda cilt bölgelerinde tazelenme, yenilenme sağlayarak güzel ciltlerin oluşmasında da önemli bir etkendir.
Lazer işlemlerinin tamamında; lazer sonrası titizlik oldukça önem arz eder. Lazer işlemlerinin yapıldığı bölgeler her türlü olumsuz koşullardan ve bakterilerden korunmalıdır. Bunun için ise havlu kullanmamalı yerine kullan at ürünler tercih edilmelidir. Bunun dışında yastıklar yeni olmalı kısacası mikroplardan uzak bir iyileşme süreci için uygun şartlar oluşturulmalıdır. Böylece kusursuz cildiniz oluşacak ve sonrasında normal hayatınıza devam edebileceksiniz.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

1 Yorum

  1. Burcu Meryem Reply

    Merhaba iyi günler 15 yaşındayım doğduğumdan beri yüzümde bir leke var bende de denebilir lazer yaptırmak istiyorum ortalama bir fiyat bilgisi alabilir miyim birde ortalama seans bilgisi de alabilir miyim birde ben şuan normalde olduğumdan daha bronzum problem olur mu ve tedaviden sonra güneşlendigimde ya da yüzüm beyazladiginda tekrar lekenin çıkma ihtimali var mı???

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın