Lazer İle Doğum Lekesi Tedavisi

Doğum lekesi yeni doğan bebeklerde görülmektedir ve düzenli bir şekilde gözlem altına alındığı sürece sağlık açısından herhangi bir etkisi bulunmamaktadır. Fakat bazı bölgelerde olduğu zaman ise dış görünüş açısından estetik durmamaktadır ve bu nedenden dolayı ise tedavi olmak isteyenler ve doğum lekelerinin geçmesini isteyenler olmaktadır. Bu ise gelişen tıp sektörü sayesinde lazer tedavisi ile mümkün olmaktadır.

Doğum lekesi vücut sürekli olarak büyüdüğünden dolayı yaş ilerledikçe büyümektedir ve yüz bölgesinde olduğu zaman can sıkıcı bir durum haline gelmektedir.  Doğum lekesinin tam olarak nedeni bilinmemesinin yanında bir hastalık olmamaktadır. Genellikle damarsal sorunlar nedeni ile doğum lekeleri oluşmaktadır. Doğum lekeleri genellikle açık pembe olabilirken,  ten rengine göre koyu kırmızı bir hal de alabilmektedir. Doğum lekeleri ise genellikle yüz ve boyun bölgesinde olmaktadır.

Doğum lekelerinde lazer tedavisi sorunsuz bir şekilde uygulanmaktadır. Lekeye sahip olan damar öncelikli olarak tespit edilmektedir. Daha sonra ise lazer tedavisi ile damar içinden geçen kan hücreleri ısıya maruz bırakılmaktadır. Isı sonrasında ise damar yavaş yavaş yok olmaktadır. Lazer tedavisinde sadece istenilen hücre etkilendiğinden dolayı diğer hücrelerin tahribatı söz konusu olmamaktadır. Lazer ile tedavinin mutlaka uzman bir doktor tarafından yapılması gerekmektedir.

Lazer Tedavi Kaç Seans Uygulanmaktadır?

Lazer tedavinin kaç seans uygulandığı ise herkes tarafından merak konusu olmaktadır. Ortalama 5 veya 10 seans arasında lekeler tamamen kaybolmaktadır. Seanslar arasında ise 4 veya 8 hafta aralık bulunmaktadır. Lazer tedavide yaş ise oldukça önemli bir konu olmaktadır. Ne kadar erken tedaviye başlanırsa seans sayısında kısalma meydana gelmektedir ve lekeler daha çabuk bir şekilde iyileşmektedir. Bunun en başlıca sebebi ise cildin kendisini daha çabuk bir şekilde yenileyebilmesi gelmektedir.

 

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın