Lazer ile Diş Beyazlatma

Bembeyaz dişler herkesin hayallerini süslemektedir. Kim istemez ki bembeyaz, sağlıklı dişlere sahip olmayı? Dişler vücudumuzun en güzel süsü olmaktadır. Fakat zamanla dişlerde sararmalar ve renk değişimleri görülebilmektedir. Bu ise oldukça kötü görüntülere neden olabilmektedir. Dişlerde meydana gelen sararmalar sonucunda gülerken, konuşurken bireyler çok fazla çekinmektedirler ve gülmek istedikleri zaman rahat bir şekilde hareket edememektedirler. Dişlerinde sararmalar ve renk değişimleri olanlar ise artık lazer ile diş beyazlatma yaptırmakta ve sonuçlarından ise çok memnun kalmaktadırlar.

Lazer ile diş beyazlatma ise oldukça kısa bir sürede gerçekleşmektedir. Öncelikli olarak dişlere beyazlatıcı toz veya jel uygulanmaktadır. Daha sonrasında ise her dişe lazer uygulanmaktadır. Bu sayede dişler dakikalar içerisinde bembeyaz olmaktadır.

Lazer ile Diş Beyazlatma Kimlere Uygulanır?

Bembeyaz dişlere kavuşmak isteyenlerin tercih etmiş olduğu bir yöntem olan lazer, bir estetik operasyon olması nedeni ile her bireye uygulanmamaktadır. Sonradan dişleri kahve, sigara ve çay tüketimi nedeni ile sararan bireylerde başarılı sonuçlar vermektedir. Bunun yanında dişleri kendiliğinden sarı olan bireylere de uygulanmaktadır. Ayrıca kanal tedavisi sonucunda dişlerinde morarma olan bireylere de lazer ile diş beyazlatma uygulamaktadır.

Lazer ile Diş Beyazlatma Kimlere Uygulanmaz?

Lazer ile diş beyazlatma 18 yaşının altındaki bireylere uygulanmamaktadır. Bunun yanında anne adayı olan kadınlara da uygulanmamaktadır. Diş eti çekilmesi gibi problemler ile sorunlarla yüz yüze gelen bireylere uygulanmamaktadır. Ayrıca porselen gibi dişlere de lazer uygulaması yapılmamaktadır.

Lazer ile Diş Beyazlatma Ömrü Ne Kadardır?

Lazer ile diş beyazlatma ömrü her kişide farklılık göstermektedir. Ortalama diş beyazlatma süresi ise 2- 3 yıl olmaktadır. Bunun yanında kahve, sigara ve çay tüketimine bağlı olarak bu sürede azalma görülebilmektedir. Ayrıca diş bakımına çok fazla önem veren bireylerde ise bu süre daha fazla artmaktadır.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın