Ütüleme Lazer Epilasyon

Son teknoloji diode epilasyon cihazları ile yapılan epilasyona ütüleme lazer epilasyon denir.

Son teknoloji geliştirilinceye kadar diode lazer epilasyon da acılı ve ağrılı olurdu. Ütüleme lazer epilasyon cihazı olarak bilinen cihaz sayesinde, ütüleme epilasyon vücuda masaj yapıldığında hissedilen duyguya benzer bir duygu yaratmakta ve ağrı, acı hissedilmemektedir.

Özellikle bikini bölgesi epilasyonunda, hassas bölgede yaşanan acı bu yöntem sayesinde ortadan kalkmıştır. Bu yöntemde epilasyonun acısız olmasının nedeni yapılan sık atışlar ile kıl köklerinin yavaş yavaş ısıtılmasıdır. Kıl kökerinin ısıtılması aralıklarında ise epidermis hızla kendini soğutmakta ve böylece acı hissedilmemesi sağlanabilmektedir.

Son Teknoloji Epilasyon Cihazı

Geliştirilen teknoloji ile epidermisin kendini soğutması yanında cihazda ayrıca soğutma kontağı ile acının azaltılması hedeflenmektedir. Bu cihazlarda acı ve yanık tamamen ortadan kaldırılmakta, uygulama bir masaj rahatlığında yaşanır hale gelmektedir.

Ütüleme Lazer Epilasyon Nasıl

Ütüleme epilasyon cihaz başlığı bölge üzerinde, ütü yapar gibi gezdirilmekte ve bu şekilde zaman da kazanılmaktadır. Seanslar diğer cihazlara göre daha çabuk tamamlanmaktadır.

 

2009’dan Bu Yana

 

2009 yılında geliştirlen bu teknoloji ile kolay, çabuk ve yan etkisiz şekilde epilasyon uygulamaları yapmak da mümkün olmaktadır.

 

Ancak yine de uygulanmaması gereken ya da daha iyi sonuç alınan etkenler de söz konusudur.

 

 • Hamileler,
 • Kalp pili taşıyanlar,
 • Şeker hastaları,
 • Epilepsi hastalarının bu sistemde uygulama yaptırmamaları gerekmektedir.

 

Avantajlarını saymak istersek;

 • Diğer sistemlerde olduğu gibi yine açık renk tüylerde başarı oranı daha düşüktür, ama diğer cihazlara göre yine de başarı oranı yüksek sayılabilir. Özellikle koyu, kalın tüylerde başarı oranı oldukça yüksektir.
 • Deride leke kalma ihtimali oldukça düşüktür.
 • Deri altında daha derinlere ulaşabilir.
 • İnce tüylerde de etkili olabilmektedirler.
 • Nadiren gerekse de lokal anestezik kullanılabilir.
 • Başlıklarda hava ve kontakt soğutma sistemleri vardır.
 • İnce tüylerin sayısında tetikleme yani artış yaratmamaktadır.

 

Kısacası ütüleme tekniği olarak bilinen diode epilasyon ütüleme cihazı, konforlu ve rahat bir epilasyon süreci sağlamaktadır. Üstelik seans sürelerini kısaltacak kadar pratik kullanım sunmaktadır. Böylece hem epilasyon yapan hem de yaptıran kişilerin zaman kazanması sağlanmaktadır.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın