ND: Yağ Lazer Epilasyon

1064 nm. dalgaboyu ile çalışan, lazer epilasyon, damar problamları ve leke tedavisinde kullanılan bir cihazdır ND: Yağ lazer epilasyon cihazı.

 

Bu cihazlarda da koyu renk tüylerin yakılması ve böylece sağlanan kalıcı kıl kaybı yaşanmaktadır. Bu cihazlar renge çok duyarlı değillerdir. Bu nedenle de bronz tende de koyu ten renginde de uygulama yapılabilmektedir. Koyu renk cildin yanmasına neden olmaz.

 

Bu cihazda da açık tenli kişilerde ve açık kahverengi tüylerde de etkisi düşük olmaktadır. ND: Yağ lazer epilasyon cihazı en çok siyah – kahverengi ve kalın yapılı tüylerde etkilidir. Ayrıca koyu tenlilerde açık kahverengi ve ince tüylerde de etki edebilmektedir.

Farklı markaların ND: Yağ lazer epilasyon cihazları bulunmaktadır.

 

Bu cihazın etkisi daha derinlere kadar indiğinden kıl kökleri derinde olan durumlarda daha iyi sonuç vermektedir. Vücut epilasyonunda genital bölge ve koltukaltı dahil olmak üzere bütün bölgelerde uygulama mümkündür. Özellikle de dirençli durumlarda kullanılması başarılı sonuçlar vermektedir.

 

Ancak yüz bölgesinde dudak üstü hariç, ince yüz tüylerinde kullanılması çok tavsiye edilmez.

 

ND: Yağ Lazer Epilasyon Uygulama Sıklığı

 

Bu cihaz ile uygulama sıklığı ortalama olarak 6 – 8 hafta aralıklar ile olmalıdır. Her işlemden 2 – 3 hafta sonra kontrol seansı yapılarak, kalan tüyler giderilebilir.

 

Yaşa, yapıya, ten rengine, vücut bölgesine, kıl rengi ve kalınlığına göre ND: Yağ lazer epilasyon seansı sayısı değişmektedir. Ortalama olarak 4 – 6 seansta gözle görünür bir kıl azalması yaşanmaktadır. Özellikle alt bacak, bikini bölgesi ve koltukaltında hemen etki ederek tüylenmede ciddi azalma kısa sürede gözlenir.

 

Buna karşılık üst bacak, kol, gövde ve dudak üstünde daha fazla epilasyon seansına ihtiyaç duyulur.

Uyarılar

 

Bu ND: Yağ lazer epilasyon cihazı, çok koyu tenli olanlarda ve güneşlenerek bronzlaşmış olan kişilerde yanıklara neden olabilir. Ancak bu sadece yüksek dozlu uygulamalarda yaşanabilir.

 

Fakat bu durum geçici bir durumdur. Bir yanık oluştuğunda öncelikle kahverengi bir kabuk meydana gelir. Yaklaşık olarak bir hafta sonunda bu kabuk düşer ve geriye beyaz bir leke kalır. Beyaz leke ise haftalar ya da aylar sonra kaybolur.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın