Lazer Epilasyonun Zararları

Lazer epilasyon uygulaması, istenmeyen tüylerinizden kurtulmanın kesin yolu olarak görülmektedir. Lazer epilasyonun zararları konusunda daha net bir sonuç bulunmamaktadır. Araştırmalar sürekli olarak yapılmaktadır. Tabi birkaç çeşit lazer epilasyon aleti bulunmaktadır. Lazer epilasyon aletlerinin bazıları klaspesifik değil ve dalga boyları daha farklı olmaktadır. Daha derine indikleri için epilasyon işlemi uygulandığında bazı tahribat ve ciltte oluşturacağı zararlar vardır. Bunun sonucunda ciltte yanmalar, lekelenmeler ve zedelenmeler görülebilmektedir. Klaspesifik olan epilasyon aletleri seçilmelidir. Klaspesifik içeren epilasyon aletleri kıl köküne 775 nanometrelik dalga boyları göndermektedir. Lazer uygulanan bölgeye 3 hafta boyunca güneş ışınlarının zararlarından korunma amaçlı ultraviyole A ve ultraviyole B ışınlarına karşı güneş koruyucu 50 faktörlük kremler kullanılmalıdır.

Lazer Epilasyonda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Lazer uygulanan bölgenin güneş almaması gerekmemektedir. Lazer epilasyon uygulaması yapacağınız yerin ve uygulayacak olan uzmanın büyük bir titizlikle işini yaptığını bilmeniz gerekmektedir. Bunun için iyi bir araştırma yapmanız gerekmektedir. Uygulamanın yapılacağı aletin son ve cilde zarar vermeyen türden olmasına özen gösterin. Kullanılan aletin ayarlarının iyi olması önemlidir. Uygulamadan sonra ilk 24 saat uygulama yapılan bölgenin suyla temas etmemesi gerekmektedir.

Lazer epilasyon vücudunuzda yer alan ve istemediğiniz tüylerden kurtulmanın en güzel yoludur. Uygulamaya girmeden önce ve sonrasında köklerinizin zarar görmemesi için ve beslenmemesi için ağda, cımbız, tüy dökücü krem gibi maddeleri kullanmamanız gerekmektedir. Uygulamaya girmek sadece bir çözüm değildir. Uygulama zamanında, öncesinde ve sonrasında size uygulama yapan uzmanın söylediklerini dikkate alıp, uyulması gereken kuralları uygulamanız gerekmektedir.

Erkeklerde Lazer Epilasyon

Sadece kadınlara özgü bir şey değildir istenmeyen tüylerden kurtulmak. Erkeklerin vücutlarında da istenmeyen tüyler yer almaktadır. Lazer epilasyon erkeklerde uygulanmakta ve en iyi sonuçlar alınmaktadır. Gün geçtikçe gelişen teknolojiyle birlikte erkeklerde tüylerin kurtulmanın yollarını aramaktadır. Erkeklerde lazer epilasyon uygulaması yapılırken özellikle çok esmer tenli erkeklerin sakal üstü bölgelerine büyük bir özen göstererek uygulama yapılması gerekmektedir. Bu özeni leke oluşmaması için yapmak gerekmektedir. Bunun dışında lazer epilasyonun bir zararı olmamaktadır.  Eğer yapılı bir cilde sahipseniz sivilcelenmeler oluşabilmektedir.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

4 Yorum

 1. Halil Reply

  Güzel bir makale olmuş teşekkürler. Sitenizi takip ediyorum.

 2. Yakup Yiğit Reply

  Bilgilendirici bir yazı olmuş insanlar hemen gitmesin bir okuyup araştırsın

 3. Furkan Fazıl SADAY Reply

  Bildiğim kadarıyla profesyonel insanların lazer epilasyon uygulaması gerekiyor. Yoksa ten rengin ne olsa da zararını görüyorsun.

 4. ahmet Reply

  lazer epilasyonuna karşıyım çünkü çoğu kişi bu işi profesyonel olarak yapmıyor. Profesyonel yapanlar ise çok pahalıya yapıyorlar.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın