Lazer Epilasyon Yöntemi ile Kalıcı Temizlik nasıl olur

Lazer epilasyon yöntemi vücutta istenmeyen kıl köklerinin özel makinelerle ortadan kaldırılmasını amaçlayan son derece etkili bir yöntemdir. Bu yöntem yüz de dahil vücudun bölgesinde her yere uygulanabilmektedir. Lazer epilasyonun kullanımı ve kullanılan cihazlar ten rengine yani kıllarınızın renklerine göre değişebilmektedir. Bazı makineler renge daha duyarlı olabilmekte ve koyu renkli kıl köklerinizi direk algılayıp yakabilmektedir. Bu sırada makinenin temas ettiği o kıl kökünün yanarak tahrip olduğunu söyleyebiliriz. Bu bağlamda lazer epilasyonla temizlik isteyen herkesin kolayca faydalanmasını sağlamaktadır. Vücut ve  yüz bölgesindeki istenmeyen tüyler standart olarak iki veya üç ay aralıklarla uyuma dönemine girerler. Bu uyuma dönemi lazer epilasyonun kullanıldığı bölgeye göre değişebilmektedir.

Lazer epilasyon ve kullanımı nasıl olmaktadır?

Lazer epilasyon son derece etkili bir yöntem olmanın yanı sıra bir çok insanın da memnun kaldığı ve sonuç alabildiği bir yöntemdir. Peki lazer epilasyonun kullanımı nasıl olmaktadır? Lazer epilasyon uygulanmaya başlanmadan önce kıl kökleriniz ve rengi belirlenir. Burada amaç kıl köklerine uygun cihazı seçebilmek ve seanslara başlayabilmektir. Lazer uygulamasında her bölge farklı değerlendirilmeli ve seanslara o şekilde başlanmalıdır. Anın zamanda lazer epilasyon esnasında uygun cihaz seçilmezse sonrasında güneş cildi tahriş edebilir ve geçici yanıklar meydana gelebilir. Lazer epilasyon kullanımında bir diğer diğer dikkat edilmesi gereken özellik seansların kaçırılmaması ve düzenli olarak gidilebilmesidir.

Lazer epilasyonun sonuçları

Lazer epilasyon kullanımında kıl köklerinin rengine göre cihaz seçilir ve öncesinde kıllar kısaltılarak seanslara başlanır. Lazer epilasyonun sonuçlarında ise doğru cihaz seçimi seans günlerine uyulması ve bunun gibi kriterlere uyulduğu taktirden olumlu sonuç alınabilmektedir. Fakat bireyde hormonal bir bozukluğun olması, gebelik durumu, kullanılan hormon ilaçları lazerin yetersiz kalabilmesinde yani olumlu sonuçlar gösterememesinde etkili olur.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın