Lazer Epilasyon Yaptıranlar ve Yorumları

Lazer epilasyon, kalıcı tüy dökücü bir yöntem olarak oldukça başarılı sonuçlar yaratıyor. Ancak her cilt ve tüy tipine uygulanamıyor. Özellikle çok koyu renk ciltlerde oluşan tüyler siyah da olsa cihaz tarafından seçilemiyor ve bu nedenle de sonuç alınamıyor. Ancak cilt rengi daha açık olan kişilerde iyi sonuç veriyor.

 

Bir nokta daha var: Lazer epilasyon uygulaması sarı, beyaz ya da çok zayıf tüylerde etkili olamıyor. Kısacası cilt rengi ne kadar açık o kadar iyi, tüy rengi ne kadar koyu o kadar iyi. Bu şekilde rahatlıkla kıl köklerini yakalayan cihaz mükemmel sonuç veriyor. Kısa zamanda çok ve geniş alanların tüylerinden kurtuluyor hanımlar.

 

Erkeklerde Lazer Epilasyon

 

Çoğunlukla erkeklerin tercih ettikleri jilet ya da traş makinesi ile tüy giderme, ağrısız, acısız bir yöntemdir. Jilet uygulamalarında cilt üzerinde tahriş olma görülebilirse de tolare edilebilecek bir sorundur bu.

 

Ancak bu yöntem kullanılarak yapılan işlemleri birkaç günden başlayan kısacık zamanlar ile tekrar etmek zorunda kalınabilir. Dolayısı ile her jilet uygulaması da ciltte sıkıntılar yaratacağından çok da sevilen bir yöntem değildir. Bu nedenle artık erkekler de lazer epilasyon yaptırarak bu rahatsız edici sorundan kurtulmaktadırlar.

Erkeklerde yapılan lazer epilasyon uygulamalarında da esaslar aynı şekilde geçerli olarak çalışılmaktadır. Özellikle sırtta ve göğüs bölgesinde bulunan tüylerin yok edilmesinde son derece başarılı sonuçlar elde edilmektedir lazer epilasyon seansları ile.

 

Erkeklerin en çok lazer epilasyon yaptırdıkları alanlardan biri de kollar ve parmaklar. Özellikle eller üzerinde bulunan tüylerden rahatsız olan beyler, başarılı lazer epilasyon çalışmalarından sonra sıkıntılarından tamamen kurtulmaktadırlar.

 

Yorumlar

 

Genellikle lazer epilasyon yaptıran hanımların en büyük sorunu yaşadıkları acıdır. Özellikle hassas bölgelerde yaşanan bu sızı şeklindeki duyular gayet normaldir.

 

Aslında lazer epilasyon konusunda söylenen diğer ağda ya da sir gibi yöntemlerden daha az acı hissedilmektedir. Ancak, hanımlar acısız diye tanımladıkları yöntemde hiç bir şey hissetmeden ayrılmayı beklemektedirler. Bu da hissedilen acının biraz abartılması anlamına gelmektedir.

 

Acı tarifinin bir diğer nedenleri ise, ağrı eşiğinin düşüğünün düşük olması, genetik faktörler gibi nedenler olabilir.

 

Bu sorunun çözümü için bazı merkezlerde, lokal uyuşukluk sağlayan kremler tavsiye edilmektedir.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın