Lazer Epilasyon Öncesi ve Sonrası

İstenmeyen tüy sorununda ağda, sir, jilet ya da kimyasal dökücülerin uzun süreli ve kalıcı sonuç vermemesi nedeni ile lazer epilasyon yaptırmaya karar veren hanımlar ve beyler, epilasyon öncesi ve sonrası yapması gereken ufak tefek şeyler olduğunu unutmamalıdır.

Lazerden en iyi ve uzun süreli sonucu alabilmek için seans sayısı kişiden kişiye değişmektedir. Belirleyici faktörler yaş, genetik, hormonal etkenler, ilaç kullanımının olup olmaması, metabolizmanın özellikleri olarak sayılabilir.

Örneğin gelişme çağında olan, genetik olarak daha tüylü bir genç erkek ile menapoza girmiş, orta yaşlı bir hanımın epilasyon süresi aynı olmamaktadır. Genel olarak yüz bölgesine yapılan epilasyon 8 – 10 seansta sonuç verirken, vücudun diğer bölgelerinde uygulanan epilasyon sayısı 4 – 6 olarak değişmektedir.

Lazer Epilasyon Öncesi ve Sonrası

Lazer Uygulaması Öncesi

 

Bu uygulamaya başlamadan önce eğer ciltte bronzlaşma var ise bu durumun geçmesi beklenmelidir. Bu süreçte cilt güneşe karşı tam koruma sağlayan güneş kremleri ile korunmalı ve daha fazla bronzlaşmaya müsaade edilmemelidir.

 

Seans öncesi epilasyon yapılacak alan güzelce temizlenmelidir. Bunun en uygun ve kolay yolu el-bette duş almak olacaktır. Eğer lazer epilasyon yaptırdığınız merkez uygun buluyor ise yanınıza lokal uyuşukluk sağlayabilecek bir krem almak doğru olabilir. Ancak bazı merkezlerde bu uygun bulunmamaktadır.

 

Yine uygulama öncesi epilasyon yapılacak bölgedeki tüylerin çok uzun olmaması gerekmektedir. Bunu sağlamak için traş makinaları kullanılabilir. Tüylerin 2 – 3 mm olması uygun olur. Yine de buna vakit bulamadığınız, imkan olmayan durumlarda merkezde gerekli işlemler zaten yapılacaktır.

Epilasyon Öncesi ve Sonrası

Lazer Uygulaması Sonrası

 

Her kılın bir yaşam süreci vardır, her canlıda olduğu gibi. Lazer epilasyon uygulamaları, tüylerin bu yaşam sürecini yavaşlatmaktadır. Bir süre sonra da yaşam süreci tamamen son bulmaktadır.

Vücutta var olan tüylerin her birinin farklı yaşam süreleri olabilmektedir. Bu nedenle de tüylerin tamamının epilasyondan etkilenmesi için birkaç kez uygulama yapılmalıdır. Çoklu epilasyon seansları optimal sonuç elde etmeyi sağlamaktadır.

Her yapılan uygulama sonrası, tüylerin daha cansız ve daha uzun sürede çıktığı gözlenecek ve sonuç olarak belirlenen sayıda uygulama ile sonlanacaktır.

Henüz bitmemiş olan tüylerin lazer epilasyon seansları arasında, köklerinden alınmaması gerekmektedir. Yani ağda ya da sir gibi uygulamalar epilasyon seansları sayısını arttırabilir. Bu yüzden lazer epilasyon sonrası, eğer mutlaka tüy alınması gerekiyor ise jilet ya da tıraş makinası tercih edilmelidir.

Epilasyon Öncesi ve Sonrası

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın