Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Öncelikle kadınların, kimi zaman erkeklerin problemidir sinir bozucu, istenmeyen tüyler. Yüzyıllardır istenmeyen tüylerin yok edilmesi adına pek çok yöntem denemiş olan insanoğlu, son yıllarda sorunu kökünden çözen bir yöntem kullanmaktadır. Yöntem, pek çok kişi tarafından kullanılmış olmasına rağmen, bazıları “nedir bu lazer epilasyon?” demekten kendini alamamakta ve şüphe ile yaklaşmaktadır.

Lazer epilasyon, düşük enerjili lazer ışınları aracılığı ile istenmeyen tüylerin güvenli bir şekilde ve kalıcı olarak yok edilmesini sağlayan bir yöntemdir. Ağda, jilet ya da kimyasal dökücülere göre pek çok üstünlüğü olan lazer epilasyon kesin sonuç vermesi ile de diğerlerine göre çok büyük farklar göstermektedir.

Lazer Epilasyon Neden Gerekli

Lazer Epilasyon Uygulaması

 

Lazer  epilasyon uygulaması üç basamaklı bir uygulamadır. İlk olarak epilasyon yapılacak bölge te-mizlenir. Bölgenin temizliğinin ardından var olan tüyler epilasyon için gerekli ölçüde kısaltılır. Son olarak bölgeye jel sürülür.

 

Tüy köklerini yakalayan lazer enerji, cilt üzerinde herhangi bir etki yaratmaz. Köklerin yanarak etkisiz hale gelmesi ise saniyeler kadar kısa sürelerde gerçekleşir. Epilasyon yapılan bölgenin genişliğine göre bir seans lazer epilasyon tedavisi birkaç dakikadan birkaç saate kadar sürebilir. Tedavinin ardından tüyler kendiliğinden birkaç gün içinde dökülür.

 

Lazer uygulaması yapıldığında hafif bir kızarıklık dışında dışarıdan fark edilen bir belirti yoktur. Bu nedenle de kişi tedavinin hemen ardından normal yaşamını sürdürebilir.

 

Lazer Epilasyon Seçim Nedenleri?

 

Uygulanmaya başladığı günden beri üzerinde sık sık konuşulan bir konudur lazer epilasyon. Çeşitli yorumlar mutlaka duyulur ya da yaşanır. “Neden lazer epilasyon tercih edilmelidir?” sorusunun cevabı verildiğinde başka yoruma gerek kalmaz aslında.

 

İstenmeyen tüyler pek çok kişinin yaşadığı bir sorundur. Bir çok hanım ve artık günümüzde çağdaş erkeğin de sorunu haline gelen tüylerin yok edilmesi konusunda farklı yöntemler vardır.

 

Lazer epilasyon jilet gibi kısa zamanda tüylerin tekrar çıkmasına neden olmaz, aksine tüyler giderek daha uzun aralıklar ile çıkar.

 

Ağda ve sir gibi tüylerin kökünden koparılmasını sağlayan yöntemlerde olduğu kadar acı duyulmaz lazer epilasyonda. Ayrıca da lazer epilasyon ile yapılan uygulama kalıcı olmaktadır.

 

Bu nedenle lazer epilasyon tercih edilmelidir.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın