İstenmeyen Tüylerden Kurtulmanın Yolları

Yüzyıllardır özellikle hanımların, son yıllarda ise metroseksüel erkeklerin de problemi olan aşırı tüylenme sorunu için pek çok yöntem bulunmaktadır.

 

Geleneksel olarak adlandırılabilecek ağda, jilet gibi yöntemlerin yanında gelişen teknoloji ile birlikte hayatımıza giren epilasyon yöntemleri de bulunmaktadır.

 

Peki, istenmeyen tüylerden kurtulmanın yolları nelerdir? En uygun ve acısız epilasyon yöntemi hangisidir?

 

Epilasyon Yöntemleri

 

Geleneksel olarak hanımlar tarafından uygulanan ağda ve şimdilerde tüyleri zamanla (çoook uzun zamanla) azalttığı söylenen sir, düzenli olarak yapılması gereken yöntemlerden biridir. Ayrıca her defasında aynı acıyı yaşamak zorunda kalır kişiler. Kesin çözüm olmaması yanı sıra acılı bir yöntem olması nedeni ile pek çok kişi bu yöntemi kullanmaktan kaçınmaktadır.

Tüylerden Kurtulmanın Yolları

Yine kolaycı bir çözüm olarak jilet ya da tıraş makinası gibi araçlar ile de istenmeyen tüylerden kurtulmak mümkündür. Ama bu tür aletler ile genellikle 2 – 3 gün sonra tüyler tekrar çıkmaya başlar ki; ağdadan çok daha kısa sürede işlemi tekrarlamak gerekir. Ama acısız oluşu özellikle gençler tarafından tercih edilmesinin başlıca nedenlerindendir. Bunun yanında kısa zamanda işlemin bitmesi ve evde kendi kendine uygulanan bir yöntem olması da tercih edilmesini sağlar.

 

İğneli epilasyon, geleneksel yöntemlere göre pahalı, lazer epilasyon yöntemlerine göre daha ucuzdur. Bu yöntemde her bir tüy kökü ayrı ayrı ele alınarak, kök yakılmakta ve bir daha çıkmaması sağ-lanmaktadır. Tüylerden kurtulmanın kesin çözümü olan yöntemlerden biri olarak tercih edilmektedir. Lazer epilasyonlarda bile % 80 civarında başarı elde edilirken, iğneli epilasyonda nerede ise %100 başarı sağlanır. Ancak acılı bir epilasyon yöntemidir ve çok da zaman almaktadır. Acı ve zaman kaybetmekten kaçınan kişilerin pek de tercih ettiği bir yöntem olmamaktadır.

 

Son Söz

 

Son günlerde özellikle nispeten acısız, %80lere varan oranlarda başarı getiren ve kısa zamanda sonuç veren yöntem ise lazer epilasyon yöntemidir. Ancak bu yöntemde de farklı cihazların ve farklı sistemlerin varlığı, fiyatın diğer seçeneklere göre yüksek olması tercih edilmesini zorlaştırmaktadır.

 

Herkes ve her cilt tipi için uygun olan bir seçenek vardır.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın