Erkeklerde Lazer Epilasyonları Nasıl Yapılır ve Hangi Bölgelere Uygulanır?

epilasyon

Erkeklerde Lazer Epilasyonları Nasıl Yapılır ve Hangi Bölgelere Uygulanır?

Epilasyon deyince ilk akla kadınlar gelse de; bilhassa son dönemlerde erkekler de epilasyon işlemi oldukça yoğun olarak uygulatıyor. Kalıcı olarak tüy alma sıkıntıları sadece kadınları değil erkekleri de oldukça rahatsız etmektedir. Koltuk altı bölgesi, genital bölgebaşta tüy alınan bölgelerde tüy çıkmasını engellemek erkeklerinde hayatını oldukça kolaylaştıracaktır.

Erkekler En Sık Hangi Bölgelerine Epilasyon Yaptırır?

Erkekler tüy aldıkları bölgelerinin yanı sıra, tüy çıkmasından rahatsız oldukları bölgeler de vardır. Bu yerler sırt bölgesi başta olmak üzere; elmacık kemiği bölgeleri, boyun, ense bölgeleri olarak sıralanmaktadır. İşte sayılan bu bölgeler erkekler tarafından en sık lazer epilasyonun uygulandığı bölgeler olarak açıklandı. Bunu koltuk altı ve genital bölge takip eder.

Lazer Epilasyonu Zararlı Mıdır?

Lazer epilasyonu deriye ulaşır ve deri altına ya da kan damarlarına ulaşmaz. Yüzeysel bir işlem gibi operasyon tamamlanır ve kesinlik dahili vücuda zararı olmaz. Lazer ışını sayesinde yapılan bu işlemler kalıcı ve yayılma özelliğine sahip olmayıp; belli bir bölgede işlem görür ve tüylerin çıkması engellenir.
Lazer epilasyonu iz bırakır mı? gibi endişeler de söz konusudur. Lazer sonrası iz söz konusu olmayacaktır. Birkaç saat içinde kızarıklar oluşabilir ve bu durum gün içerisinde iyileşmeye başlar. Kalıcı bir iz kalması asla söylenemez. Bazen de cild üzerinde beyaz lekelenmelerde doğaldır ve 6 aya kadar kaybolması beklenmektedir.
Lazer epilasyonu işlemlerinde ben üzerine işlem yapılması kesinlikle yanlıştır. Hastaların bu konuda doktorları uyarmaları tavsiye edilir. Genital bölge üzerinde lazer uygulamaları da kesinlikle sağlığa zarar vermez bu konuda ki söylentilere kulak verilmemelidir. Bu işlemler 14 yaş sonrası herkes tarafından uygulatılabilir. Son zamanların en sık yaptırılan estetik işlemleri arasında yer alır.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın