Diode Lazer Epilasyon

Epilasyon uygulamalarında en etkili teknoloji olan Diode lazer cihazları, ince ve kalın tüm tüylerde kalıcı sonuçlar yaratmaktadır. Bu cihazların ilk modelleri ağrılı ve acılı uygulamalara neden olduğu için tercih edilmemekteydi. Ancak 2009 yılından bugüne yeni modellerinde bu sorun çözümlenmiş durumdadır.

 

Özellikle son zamanlarda ütüleme epilasyon olarak piyasada tanınırlığı artan Diode lazer epilasyon cihazı, bir Alman üretimidir. Son olarak firma adına üretimi yapılan BuzLazer de Diode lazer epilasyon cihazlarındandır.

 

Buz Lazer ile acı ve ağrı tamamen ortadan kalmaktadır. Bir yandan da seans süreleri yarı yarıya azalmaktadır. Böylece kısalan zaman, hem uygulamayı yapan hem de yaptıran kişiye zaman kazandırırken, ek cihaz gerektirmeksizin iddialı bir epilasyon yöntemi olarak öne çıkacak gibi görünmektedir.

 

Lumenis Lightsheer Duet

 

Bu cihazda Diode lazer epilasyon grubunda yer alan, aynı teknolojiyi kullanan lazer epilasyon sistemidir. Vakumlu tipte bir epilasyon yöntemidir. Bu cihaz, Uzakdoğu menşeili cihazlardan kendini çok net ola-rak ayrıştırmaktadır.

 

Ancak uygulamada çok fazla tercih edilmemektedir. Bunun nedeni çok ağrılı uygulama yapılmasıdır.

Diode Lazer Epilasyon resimli

Medistar Next (Hibrit Lazer)

 

Diode lazer teknolojisini kullanan bir diğer cihaz da Medistar Next, hibrit bir lazer epilasyon cihazıdır. Bu nedenle de ülkemizde çok popülaritesi olan bir cihaz değildir.

 

Lazer Uygulamaları

 

Sonuç olarak lazer epilasyon teknolojileri farklı farklı olmaktadır. Bu farklı teknolojilerin avantajlı ya da dezavantajlı olduğu yanlar vardır. Ancak yine de lazer epilasyon cihazlarında seçim yaparken dikkat edilmesi gereken noktalar vardır.

 

Öncelikle işletmeler açısından cihazın atım sayısı oldukça önemlidir. Bu atım sayısı, işletmenin ne kadar müşteri alabileceğini, kaç kişiye ne kadar süre ile hizmet verebileceği belirlenir. Ayrıca bir diğer belirleyici nokta ise uygulama esnasında, müşterinin ne kadar acı ya da ağrı hissedeceğidir.

 

Cihazın az acı vermesi müşteri memnuniyetini, müşteri memnuniyeti ise başarılı bir işletme port-föyünü getirecektir. Kısacası alınacak olan lazer uygulama cihazının seçimi hem epilasyon yaptırmak isteyen kişiler açısından hem de bu cihazı kullanarak iş yapacak olan firmalar açısından önemli olacak, çalışmanın ne kadar başarılı olduğunu belirleyecektir.

 

 

 

 

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın