Alexandrite Lazer Epilasyon

Alexandrite lazer, koyu renkli maddeleri yakalayarak, enerjisini bu maddelere ısı enerjisi olarak aktaran sistemlerdir. Kıl folikülünde bulunan melanin, lazer tarafından tutularak, ortaya çıkan ısı enerjisi ile kıl folikülü tahrip edilir. Ortaya çıkan ısı da kıl kökü hücresini tahrip eder. Bu etki, ciltteki melanin tüylerdeki melaninden az olduğu için cilde zarar vermez.

Lazer sistemleri içinde 755 nm ile Alexandrite lazer epilasyon cihazı, melanin tarafından en iyi emilen lazer etkisi yaratır. Bu da Alexandrite cihazlar her zaman epilasyonda en iyi sonuçların alınmasını sağlamaktadır.

Eski teknoloji Alexandrite lazer epilasyon cihazları, kullanım alanlarının kısıtlılığı nedeni ile her cilt ve kıl tipine uygun değillerdi. Ancak Duetto MT gibi son teknoloji cihazlar, çok koyu cilt tipleri hariç her tipte kullanılabilmektedir.

Alexandrite Lazer Epilasyon Zararları

Yine de unutulmamalıdır ki; kıl tipi analizi yapılmalı ve kullanılacak doz profesyoneller tarafından belirlenmelidir.

 

Alexandrite Lazer Cihaz Özellikleri

 

Genel olarak tüm lazer epilasyon aletleri benzer teknik özellikler taşımaktadır. Cihaz içindeki lambada lazer enerjisi üretilir. Üretilen bu enerji, ayna sistemleri ile toplanarak, fiber kablolar ile lazer başlığına aktarılır. Bu başlık, lazer ışınlarının istenilen yere ve istenilen hızda atışlar olarak yönlendi-rilmesini sağlar.

 

Bu cihazların en önemli değerleri enerji ve milisaniye değerleri olmaktadır. Lazer etkisinin hangi dozda verileceğini ayarlayan enerji ayarı ve enerjini ne kadar ciltte kalması gerektiğini belirleyen milisaniye değerleri, lazer epilasyon cihazlarının temel birimleridir.

 

Milisaniye değerinin kısaltılması istendiğinde spot genişliği büyütülmelidir.

 

Alexandrite Lazer Uygulaması Nasıl Yapılır?

 

Epilasyon yapılacak alanda bulunan tüyler, cımbız ile tutulabilecek kadar kısaltılır. Epilasyon yapacak ve yaptıracak olan kişiler, gözlerini korumak üzere gözlük takar. Gözlüksüz işlem asla yapılmamalıdır.

 

Epilasyon yapacak olan kişi, epilasyon yapılacak alana lazer başlığını tutarak, gerekli enerji ve milisaniye değerleri ile uygulama yapmaktadır.

 

Uygulama bittikten sonra, epilasyon yapılan bölgeye güneşten koruyucu ve yeniden yapılandırıcı, onarıcı krem karışımı sürülerek, cilt korumaya alınır.

 

Böylece alexandrite lazer epilasyon cihazı uygulaması bir seans için sonlanır. İlgili bölgeye göre yüzde 4 – 5 hafta, diğer bölgelerde 6 – 8 hafta sonra tekrar uygulama yapılmaktadır.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın