Kulak Estetiği Öncesi Ve Sonrası

Kulak estetiği genellikle kepçe kulak diye tabir edilen büyük ve önde duruşu bulunan kulaklar için yapılmaktadır. Bu estetik ameliyatı hem kadınlar hem de erkekler tercih edebilir. Genellikle ameliyat şeklinde yapılan kulak estetiğinde hastanın kulaklarına estetik yapılır yapılmaz hastaneden taburcu edilir ve hasta kısa bir sürede normal yaşantısına geri dönebilir.

Genetik etkenlerden dolayı kepçe kulak olabilme ihtimali olan insanlar daha fazladır. Bazı zamanlarda ise kulaklarda birkaç kemik hastalığı ve kas hastalığı yüzünden kepçe kulak rahatsızlığı görülmektedir. Yapılan kulak estetiği öncesi ve sonrası çok büyük farklılıklar göstermektedir. Kulak estetiği yaptıran kişilerin %95 kadar kısmı çok iyi sonuçlar almaktadır.

Kulak Estetiğine Ne Zaman İhtiyaç Duyulur?

Kepçe kulak diye tabir edilen kulak büyüklüğü genellikle doğuştan itibaren oluşmaktadır. Anne karnında oluşan kulakların daha sonradan normal ebatlara estetik yolu ile getirmek mümkündür. Görsel olarak kendisini iyi hissetmeyen herkeste kulak estetiğinin zamanı yoktur. Her yaşta yapılabilir bir ameliyat olduğu ile bilinen bu kulak estetiği yediden yetmiş yediye her kişide yapılabilir.

Bazı uzman hekimler tarafından ameliyatsız kulak küçültme estetiği yapılabilmektedir. Tıbbi ipler sayesinde kulağın kepçe kısmı büzülerek yapılan bu işlem ağrılı ve sancılı bir işlem değildir. Bazı kişilerde %100 oranda işe yarayan bu işlem bazı kıkırdağı sert olup da kepçe kulak olan kişilerde %50 oranında başarı göstermektedir.

Kulak Estetiği Fiyatları

Kulak estetiklerinin çeşitleri birbirinden farklılık gösterdiği için kesinlikle bir tek fiyat söylemek mümkün değildir. Cerrahi girişimlerin hepsinde hesap ayarlaması ister estetik olsun ister olmasın doktor tarafından verilen karar ile hesaplanmaktadır. Doktor hangi tip cerrahi müdahaleyi uygun görürse ona göre fiyat vererek estetiğe karar vermektedir.

Estetik ameliyatlar gün geçtikçe çeşitlilik göstermektedir. Vücudunda istemediği bir uzvundaki fazlalığı, yağları, kırışıklıkları ve sarkmaları istemeyen herkes estetik ameliyatlara veya estetik yöntemlere başvurarak vücudundaki istediği bir uzvunun değişimini yaptırmaktadır. En fazla yapılan cerrahi girişimli estetikler, karın gerdirme ameliyatları, yüz gerdirme ameliyatları, kırışıklık giderme ameliyatları, kulak estetiği ameliyatları ve yağ aldırma operasyonlarıdır.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın