Kol Germe Estetiği

El, yüz, kol ve göğüs gibi deri sarkmaları vücudun birçok yerinde görülmektedir. Dış görünüm açısından olumsuz bir görüntü oluşturan bu sarkmalar kişide özgüven kaybına da sebep olmaktadır. Kol germe estetiği ile sadece yarım saatte bu sarkmalardan kurtulabilir ve koldaki deri sarkmalarını onarabilirsiniz.

Kol sarkmalarının giderilmesi için yapılan kol germe ameliyatı zamanla sarkan derinin onarılması ile yapılan bir işlemdir. Kolda ki yağ fazlalıkları, sarkmalar ve gevşemeler bu germe işlemi ile ortadan kalkar.

Yaşlılık, ailevi yatkınlık, yer çekimi ve kilo alıp verme gibi sebeplerle koltuk altında sarkmalar olabilir. Kol bölgesinde ki derialtı dokusu gevşek bir hal alır. Bu durumda estetik bir müdahale gerekir. Kolda hafif sarkmalar varsa AWT uygulaması yapılabilir. Eğer deride yoğun bir sarkma varsa ancak deri kalitesini koruyorsa liposuction, deri kalitesi bozulmuş ve kolda çatlaklar bulunuyorsa kol germe ameliyatı tercih edilir.

Kol Germe Estetiği Nasıl Yapılır?

Kol germe ameliyatında lazer liposuction yöntemi kullanılır. Kollarda ki yağlar ve sarkmalar lazer yöntemi ile tedavi edilir. Lokal anestezi ya da genel anestezi ile uzman plastik cerrah tarafından yapılan bu ameliyatta yardımcı cihazlar olarak smart lipo ve slim lipo kullanılır. Yaklaşık 1 saat süren bu ameliyatta hasta 1 gün hastanede kalır ve ertesi gün taburcu edilir. Ameliyat sonrası kollara  bandaj takılır ve doktorunuzun belirlediği zamana kadar ağırlık kaldırmak yasaktır. Kollar ameliyattan sonra kalp seviyesinden yukarıda tutulmalıdır. Kollarda ki dikişlerin alınması gerekmez.

Yapılacak cerrahi girişimde kol içi çıkarılacak deri miktarına göre kesilir. Bu fazla deriler kol iç ya da arka kısmından atılır. Kesi dirsek ile kol altı kısmında olan alana yapılır. Yağlı bölge ise liposuction yöntemi kullanılarak tedavi edilir. Kolda ki kaslar ve yağlı doku yeniden şekillendirilir ve yara dikiş atılarak kapatılır. Genellikle bu dikişler emilebilir ya da çıkarılabilir şekildedir.

Kol Germe Ameliyatı Sonrası

Kol germe ameliyatından sonra kollarda morarmalar ve şişlikler görülebilir. Ameliyatın yapıldığı alanlarda hafif bir uyuşukluk hissi yaşanabilir. Tüm bu belirtiler yaklaşık olarak 2 hafta içinde geçer.

Ameliyat sonrası kanama ya da enfeksiyon gibi sorunlar ameliyata bağlı olarak iyileşmeyi etkileyen durumlardır. Kesilerin iyi planlanamaması sebebiyle koltuk altında bant oluşumu görülebilir. Sonrasında ağrı oldukça azdır. Sosyal yaşama ise birkaç gün içerisinde dönebilirsiniz. Yalnız iki hafta boyunca yalnızca günlük işlerinizi yapabilirsiniz. Onun dışında kollarınızı yoracak hareketlerden ve spordan uzak durmalısınız. Kol içinde ki ameliyat izleri kabarık kırmızı renkte olmakta ve zamanla incelerek soluk bir renge dönüşecektir.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın