Karın Germe

karın germe

Karın Germe Nedir?

Karın germe, çeşitli sebeplerden dolayı karın bölgesinde oluşan yağ ve deri fazlalığı, sarkıklık gibi pek çok sorun için yapılan ameliyatlardır. Tıpta görülen gelişmelere bağlı olarak günümüzde sıkça yapılan bu ameliyat, kadın erkek bu sorunu yaşayan herkese uygulanmaktadır. Ancak özellikle kadınlarda hamilelik sonrası görülen bu durumlar, estetik cerrahi sayesinde uygulanan kolay bir operasyonla kadınların yeniden düzgün bir karına kavuşmasını sağlamaktadır. Bu ameliyat sonrasında karında görülen sarkmış deri görümü ortadan kalmakta ve fazla olan yağlar alınmaktadır. Bu sayede karın bölgesi düzleşmektedir. Ayrıca göbek deliğinin altında yer alan kısımlarda oluşan çatlaklar ortadan kalmaktadır. Merkezimizde uzman doktorlarımız tarafından gerçekleştirilen karın germe ameliyatları hakkında daha fazla bilgiye aşağıda yer verilmiştir.

karın germe

karın germe

Genel Olarak Karın Germe Ameliyatı Nedir?

Bir diğer adı Abdominoplasti olan karın germe ameliyatı, estetik cerrahi ameliyatları içerisinde önemli bir yere sahiptir. Özellikle hamilelik sonrasında kadınların karın bölgelerinde görülen sarkmalar ve deformeler için bu ameliyat, en etkili yöntemlerin başında gelmektedir. Bahsetmiş olduğumuz bu sarkmalar ve deformeler daha çok olması gerekenden fazla kilo alımı söz konusu olduğunda ya da ikiden fazla doğum yapıldığında görülmektedir. Kişiler, her ne kadar yapılan diyetlerle ve sporlarla karınlarını eski haline döndürmeye çalışsa da sonuç tam anlamıyla etkili olmamaktadır. Yapılacak cerrahi müdahale ile farklı bir uygulamaya gerek kalmadan sorun kökünden çözülecek ve kişiler arzuladıkları görünüme kavuşacaktır. Çünkü ameliyatla gevşeyip sarkan karın derisi toparlanmakta ve karın bölgesinde oluşan fazla yağlar alınmaktadır. Ayrıca her ameliyatta olduğu gibi bu ameliyatta da bazı komplikasyonlar olma riski vardır. Bu nedenle doktorunuzun vereceği ilaçlar zamanında kullanılmalı ve pansumanlar düzenli yapılmalıdır. Bunların dışında doktorunuzun belirlediği güne kadar ani hareketlerden kaçınmalıdır.

Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılmaktadır?

Karın germe işlemlerinin nasıl gerçekleşeceği doktor tarafından yapılacak olan ayrıntılı muayene ve radyolojik görüntülere göre belirlenmektedir. Bu incelemeler ışığında ameliyatta uygulanacak teknik, karın bölgesinde bulunan derideki alınacak alan ve diğer durumlar belirlenmektedir. Ayrıca ameliyatlar, genel olarak genel anestezi tekniği uygulanılarak gerçekleştirilmektedir. İşlem sırasında ise genel olarak karında sezaryen izi seviyesi diye adlandırılan alandan yanlara doğru belirlenen bir çizgi üzerinden sarkık ve çatlamış deri göbek deliği bölgesine kadar alınmakta ve göbek deliğinin üst kısmında bulunan deri aşağı doğru gerdirilmektedir. Bu işlemden sonra göbek deliği de iyi bir görünüme kavuşturulmak amacıyla en baştan oluşturulmaktadır. Eğer karın bölgesinde gevşeme ve sarkma dışında bir de yağlanma söz konusuysa  liposuction yöntemiyle fazla olan yağlar alınmaktadır. Bu işlemlerin ardından kesilen yerler estetik dikişle kapatılmakta ve hoş bir görünüm kazandırılmaktadır. Ancak bilinmelidir ki ameliyat sonrasında tekrar görülen gebelik ve doğum bu problemlerin yeniden yaşanmasına sebebiyet verebilmektedir.

Karın Germe Ameliyat Süresi Ne Kadardır?

Karın germe ameliyat süresi diye genel bir zaman aralığı bulunmamaktadır. Bu ameliyatın süreleri kişilere göre farklılık göstermektedir. Genelde abdominoplasti ameliyatlarının 3-3,5 saat sürdüğü bilinse de karın bölgesi çok geniş olan kişilerde ameliyat sürelerinin 4 saate çıktığı bilinmektedir. Ayrıca sarkma, gevşeklik gibi sorunları hafif yaşayan kişilerde ameliyat süreleri daha kısadır. 1-1,5 saat kadar bir zaman diliminde operasyonlar gerçekleşmektedir. Bu ameliyat sürelerini belirleyen genel faktörlerden bazıları ise karında bulunan fazla deri miktarı, yağ alım operasyonunun yapılıp yapılma durumu, dikiş şekli gibi faktörlerdir.

Genel Olarak Karın Germe Ameliyat Sonrası İyileşme Süresi

Karın germe operasyonu sonrasında hastanın iyileşme durumu ameliyat koşularına göre farklılık göstermektedir. Ancak genellikle hastalar, birkaç gün hastanede kontrol altında kaldıktan sonra taburcu edilmektedir. Hastalar taburcu edilse de takipleri doktorları tarafından devam etmektedir. Doktorlar genelde hastalarından özel bir korse giyerek iyileşme sürecini atlatmalarını isterler. Bir ay süreyle giyilen bu korseler, karın bölgesinin istenilen forma kavuşmasını sağlarken ameliyat başarı oranını da artırmaktadır.

Ameliyat bitiminde hastalar 3-4 saat sonra yardım alarak yürüyebilmektedir. Daha sonraki gün yardım almadan kişi kendi başına yürüyebilir. Bunların dışında ameliyat nedeniyle kişiler dikiş bölgelerinde ağrı hissedebilir. Ancak doktorlarını vereceği ağrı kesiciler sayesinde ağrılar hafifleyecektir. Ameliyat bitiminden iki gün sonra ise banyo yapılabilmekte ve hasta, gündelik hayatına kontrolü bir şekilde geri dönebilmektedir. Ancak tam karın germe ameliyatlarında durum biraz farklıdır kişinin normal hayatına ve iş hayatına geri dönmesi yedi ile on hafta arasında değişmektedir.

Karın Germe Ameliyatı Sonrasında Gebelik ve Doğum

Karın germe ameliyatı sonrasında kişi hamile kaldıysa bu durum hamilelik sürecinizi olumsuz etkilemeyecektir. Ancak operasyonun iyileşme sürecinin tamamlanması gerekmektedir. Bu nedenle kişiler, bu konuda herhangi olumsuz bir durumla karşılaşmamak için doktoruyla bu durumu görüşmelidir. Bunların dışında bir diğer önemli husus da hamilelik sonrasında kişilerin bu operasyonu olmak için ne kadar süre beklemeleriyle ilgilidir. Bu operasyon için hamilelikten sonra ideal süre bir yıldır. Çünkü anne bu süre zarfında doktoru tarafından incelenme ve vücudundaki değişim gözlemlenebilmektedir.

Karın germe operasyonu genel olarak sağlığı iyi olan, karın bölgesinde büyük bir operasyon yapılmamış olan, en küçük çocuğu bir yaşında olan herkese doktoru tarafından onay verildiği sürece uygulanabilmektedir. Kendisi iyi bir değişime hazır hisseden kişiler, kendilerini güvendikleri doktorlarına emanet edebilirler.

Uzman Bir Ekiple Karın Germe Operasyonu

Yukarıda karın germe ameliyatının nasıl gerçekleşeceği ve sürecin nasıl sonuçlanacağıyla alakalı kısa bir bilgi paylaşımında bulunduk. Tüm bu süreçler uzman bir ekip ve donanımlı bir sağlık kuruluşunda yapılması gereken işlemlerdir. Kurumumuz, bu operasyonu estetik cerrahisi konusundaki son gelişmelere bağlı kalarak uzman kadrosuyla birlikte gerçekleştirmektedir. Ameliyat süresinde ve sonrasında her zaman hastalarımızın yanında olacak uzman ekibimiz, sağlığınız için özveriyle çalışmaktadır. Siz de kendi belirlediğiniz ideal görünümünüze kavuşmak adına bilgi almak ve randevu almak için bize ulaşabilirsiniz.

Karın Germe Fiyatları işlemin yapılacağı hastane ve operasyonu gerçekleştirecek doktorun deneyimine göre belirlenmektedir.

https://www.floraklinik.com/karin-germe/

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın