Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Karın germe ameliyatı hamilelik ve kilo alıp vermeye bağlı meydana gelen karın deformasyonları için yapılmaktadır. Karın bölgesinde ki deri sarkar ve göbek estetik açıdan hoş görünmez. Özellikle karın öne doğru çıkar ve şişkin bir görünüme sahip olur. Karında bolluk, çatlak ve istenmeyen bir görüntü oluşur.

Spor ve diyet ile eski haline kavuşmayan gevşeyip sarkan karın derisi karın germe ameliyatı ile toparlanabilir. Bu bölgede yoğunlaşan yağlar alınır ve hasta düz bir karına sahip olur. Hamilelik sonrası karın duvarında bağ dokusu gevşer, karın ileri doğru çıkar ve yağlanma ile birlikte çatlaklar oluşur.

Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Karın germe operasyonu derinin alınacağı bölge, uygulanacak teknik ve diğer tüm durumlar doktor tarafından yapılan detaylı muayene ile belirlenir. Sezaryan izi denilen bölgeden yanlara doğru çizgi yapılır. Göbek deliği bölgesinde ki çatlamış ve sarkık deri alınır. Bu sayede göbek kısmının üstünde kalan kırışık ve sarkık deri aşağıya doğru gerdirilmiş olur.

Göbek deliği ise doğru pozisyona getirilir. Eğer sarkıklık ve gevşekliğin yanında aşırı yağlanma varsa karın kısmında ki bu yağlar liposuction yöntemi ile alınır. Gevşemiş olan karın kasları karın duvarı zarları üzerine yapılan toplayıcı dikişler ile sıkılaştırılır. Göbek bölgesi bu müdahaleler ile eski sertliğine kavuşur. Ameliyat esnasında yapılan kesiler estetik dikiş ile dikilerek kapatılır. Karın bölgesinde ki sarkma, gevşeklik ve çatlak görünüm ameliyat sonrası tamamen yok edilir. Fakat ameliyat sonrası yeni bir hamilelik oluşursa bu problemlerin bir kısmı tekrardan oluşabilir.

Karın Germe Estetiği Kaç Saat Sürer?

Kişiden kişiye değişkenlik gösteren karın germe ameliyatı süresi tam karın germe ise yaklaşık 3 ya da 3,5 saat sürer. Özellikle karın bölgesi geniş olan kişilerde bu ameliyat süresi 4 saate kadar çıkabilir. Eğer göbekteki sarkma gibi benzeri sorunlar hafif ise mini karın germe ameliyatı yapılır ve 1 saat ile 1,5 saat arasında sürer.

Ameliyat süresini belirleyen faktörler arasında karın bölgesinde ki deri fazlalığı, karın kısmının alanı, karın kaslarının durumu, yağ alımının yapılıp yapılmayacağı ve uygulanacak dikiş tekniği belirler. Karın germe estetiği genel anestezi ile yapılır. Hasta gerekli donanıma sahip bir hastane ve bu konuda uzman bir hekim tercihi yapmalıdır.

Karın Germe Operasyonu Ne Zaman İyileşir?

Hasta bu ameliyat sonrasında 1 ya da 2 gün hastanede kalır ve daha sonra taburcu edilir. Sonrasında kişinin 1 ay boyunca özel bir korse giymesi gerekir. Bu korse karın bölgesinin toparlanması ve gerekli forma ulaşması için çok önemlidir. Ameliyat başarısını arttıra bu ürün mutlaka kullanılmalıdır. Ameliyat bittikten sonra kişi 3 ya da 4 saat sonra destek ile yürüyebilir. Yapılan dikişler ve işlemler sebebiyle sonrasında hafif bir ağrı olabilir. Ameliyattan 3 gün sonra banyo yapılabilir. Ancak ilk 1 hafta boyunca dikişlere zarar verecek ani hareketlerden kaçınılmalıdır.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın