Popo Kaldırma Operasyonları Nasıl Olur?

Her bayan hoş görünen kalçalara sahip olmayı ister. Ancak kalça bölgesinde oluşan erimeler ya da sarkmalar kadınlarda kötü bir görüntüye sebep olabilir. Popoyu kaldırmak içinse uygun bir diyet programı yanı sıra düzenli bir egzersiz de gerekebilir. Daha hızlı çözümler içinse estetik uygulamalar şarttır.

Popo Kaldırma Ameliyatı Öncesi ve Sonrası Neler Yapılır?

Popo kaldırmak için ameliyatlarda genel anestezi ya da kişiye narkoz verilir. Kişinin anesteziye karşı herhangi bir alerjisi olmaması gerekir.

Her ameliyatta olması gerektiği gibi popo kaldırma ameliyatı 3 hafta öncesinden itibaren sigara içilmemelidir.

Ameliyat öncesinde ve sonrasında sağlıklı bir beslenme planı yapılmalıdır. Daha ziyade meyve ve sebze ağırlıklı beslenilmelidir.

Popo Kaldırma Operasyonları Nasıl Olur?

Hangi Durumlarda Ameliyat Önerilir?

Beslenme düzeniyle birlikte uygulanan ve düzenli yapılan egzersizlere karşın popo dikleşmesi olmuyor ise ya da sarkmalar azalmadıysa ameliyat önerilir.

Kalça ve popo bölgesinde oluşan sarkmalar ile kilo verilmesine bağlı olarak da bu durum ortaya çıkabilir. Bu ve benzeri durumlarda da popo kaldırma uygulamalarına yapılabilir.

Popo Kaldırma Estetiği Yöntemleri Nelerdir?

  • Geleneksel popo kaldırma estetiği
  • Brezilya usulü popo kaldırma estetiği

Geleneksel Popo Kaldırma Estetiği

Geleneksel popo kaldırma estetiği tekniği diğer popo kaldırma uygulamalarına göre daha basittir.

Popoda sarkma oluştuğu durumlarda uygulanır. Bu alanda bulunan fazla deriler alınır. Ardından ciltte germe işlemleri olur ve popo kaldırma estetiği dikişlerle sabitlenir.

Bu uygulamada da iple germe yöntemi de kullanılabilmektedir. Cildin altından geçirilen ipler sayesinde popo kaldırılır ve askıya alınır.

Ancak iple germe yöntemi ile yapılan popo kaldırma uygun mudur sorusu akıllarda oluşabilir. Bir süre sonrasında kullanılan ipler erimekte ve dokulara karışabilmektedir. Bu da poponun eski haline dönmesine sebebiyet verir.

Brezilya Usulü Popo Kaldırma Estetiği

Bilinen Brezilya usulü popo estetiği tekniği günümüzde en sık tercih edilen popo kaldırma estetik yöntemlerinden biridir.

Vücutta biriken herhangi bir bölgedeki yağlar enjeksiyon yöntemleri ile alınır. Alınan yağlar gerekli alanlara ufak kesitler ile kanüller yardımlarıyla cilt alına girilir. Sonrasında bu yağlar popo bölgelerine yine enjeksiyon yöntemiyle verilmektedir.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın