Popo Dikleştirme Ameliyatı

Orantılı ve düzgün bir kalçaya sahip olabilmek özellikle kadınların öz güvenleriile doğrudan ilgilidir. Kalçalarının istedikleri oranlarda olmaması sonrasında pek çok kadın kıyafet seçiminde zorluk yaşamaktadır. Bu durum aynı zamanda kişiden kişiye değişim gösteren güzellik algısı ile de bağdaştırılmaktadır. Sonuç olarak ise gelişen tıp dünyası popo dikleştirme ameliyatları ile istenilen oranlarda bir kalça görünümünü vaat etmektedir.

Popo Dikleştirme Ameliyatı Nasıl Yapılmaktadır?

Popo dikleştirme ve popo dolgunlaştırma ameliyatları birden fazla yöntem ile yapılmaktadır. Ameliyat olmak isteyen bireyde hangi yöntemin kullanılacağı değişiklik göstermektedir. Bu sistemlerin belirlenmesinde temel alınan bir takım unsurlar bulunmaktadır. Hastanın ne oranda bir kalça estetiğine ihtiyaç duyduğu ve vücut tipi bu unsurların en önde gelenleridir.

Popo dikleştirme ameliyatlarında en eski usullerden biri silikon popo protezi olarak bilinmektedir. Bu operasyon sırasında kalçaya daha önceden belirlenmiş yerlerden kesikler atılmaktadır. Daha sonra ise yine daha önceden belirlenen büyüklükteki protezler kalçaya yerleştirilmektedir. Kalçaya silikon yerleştirilmesi diğer bölgelere oranla daha sıkıntılı bir süreci beraberinde getirmektedir. Hastalar iyileşme sürecinde oturup kalkarken sıkıntı yaşamaktadır. Ayrıca bu ameliyat sonrasında bakım yapmak kişinin sağlığını ve iyileşme sürecini olumlu olarak etkilemektedir. Gerekli bakımları yapmayan ve hijyen kurallarına uymayan hastaların yaralarında enfeksiyonlar görülmektedir.

Popo dikleştirme ameliyatlarının meşakkatli ameliyatlar olması insanların dolgu yöntemini tercih etmelerine sebep olmuştur. Vücudun diğer bölgelerinden alınan yağlarla ya da dolgu materyalleri ile yapılan dolgular diğer yöntemlere göre daha doğal kalmaktadır. Üstelik bu yöntemle popo dikleştirmeye başvuran hastalar popolarının şekillerine yön verebilmektedir. Aradan geçen zamanla gerekli yerlere yapılan enjeksiyonlar sayesinde popo dolgunlaştırma operasyonu geçirmiş hastalar operasyonlardan memnun kalmaktadır. Pek çok estetik uzmanının da bu yöntemle popo dikleştirmeyi tavsiye ettiği bilinmektedir.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın