Mezoterapi ile Selülit Tedavisi

Beslenme alışkanlıklarının değişmesi sonucunda ve hayat şartları nedeni ile spor yapmaya pek vakit bulamayan birçok kadın bulunmaktadır. Bu kadınların genel olarak yakındığı problem ise selülit olmaktadır. Günümüzde kadınların neredeyse %90’ı selülit problemi ile uğraşmaktadır. Selülit yaşı ise oldukça düşmektedir. Selülit problemi nedeni ile büyük ölçüde öz güven kaybı yaşanmaktadır ve kadınlar istedikleri mini etekleri ve şortları giyememektedirler. Bunun yanında yaz günlerinde de plajlarda çekici bir şekilde boy göstermek isteyenler de olmaktadır. Spor yapamayanlar için ise artık mezoterapi ile selülit tedavisi yapılmaktadır. Mezoterapi artık güzellik alanında çok fazla kullanılmaktadır ve güzelliğin kapılarını aralamaktadır.

Mezoterapi ile beraber birçok vitamin, mineral, aminoasit vücuda enjekte edilmektedir. Oluşturulan karışım ise özel iğneler ile bacak ve kalça bölgelerine enjekte edilmektedir. Oldukça ağrısız bir işlem sonucunda cilt enjekte edilen karışım sayesinde kendisini yenilemekte ve toparlamaktadır. Bu işlem sonrasında ise kan dolaşım hızı da artmaktadır. Mezoterapi ile beraber incelme de sağlanmaktadır ve vücut daha çekici olmakta ve şekillenmeye başlamaktadır.

Mezoterapinin Uygulanma Sıklığı Nedir?

Mezoterapi ile selülitlere veda etmek mümkün olmaktadır. Selülit evreleri ile tedavi süresinde değişiklik görülmektedir ve seans sıklığı ise 8 ve 10 arasında değişiklik göstermektedir. Her seans ise yaklaşık olarak 15 dakika sürmektedir. Yaklaşık olarak bir hafta aralıklar ile yapılan operasyonlar sonucunda tamamen selülitlere veda edilebilmektedir.

Mezoterapi Kimler İçin Uygundur?

Her operasyonda olduğu gibi mezoterapi ile selülit tedavisinin uygulanmaması gereken kişiler bulunmaktadır. Anne adayı olan kadınlara uygulanması önerilmemektedir. Bunun yanına şeker hastalığı olanlarda da uygulanmamaktadır. Kanında pıhtılaşma problemi olanlarda da uygulanmamaktadır. İnme yani felç geçirenlerde de hiçbir şekilde uygulanmamaktadır. Kalp hastalığı bulunanlarda da hiçbir şekilde mezoterapi ile selülit tedavisi yapılmamaktadır.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın